Майже 30 тисяч виїздів здійснили газовики Харкова та області задля безпеки споживачів

Майже 30 тисяч виїздів здійснили газовики Харкова та області задля безпеки споживачів. Саме стільки заявок відпрацювали аварійно-диспетчерські бригади АТ «Харківгаз» і «Харківміськгаз» за 2021 рік.

Найчастіша причина звернень – запах газу. У Харкові фахівці газової компанії локалізували понад 2 тисячі аварійних ситуацій на внутрішньобудинкових газових мережах. По області такі виклики склали близько 30%.

Щодня до диспетчерів служби «104» тільки по Харкову надходить до пів сотні дзвінків. Газовики підкреслюють, у період опалювального сезону навантаження на систему газопостачання значно зростає. А переважна більшість аварійних ситуацій стається через не проведення власником житла обов’язкового технічного обслуговування своєї газової системи.

Нагадуємо, що відповідно до вимог законодавства, вже більше 2 років із 1 травня 2019 року кожен власник  житла зобов’язаний провести техобслуговування газопроводів і газових приладів у своїх оселях. Сюди входить перевірка роботи ввідного та будинкового газопроводу, опалювального приладу та колонки. Його необхідно проводити раз щороку. Нехтування цієї вимоги може призвести до аварії і наразити на небезпеку як мешканців житла, так і оточуючих.

Споживачам, які ухиляються від дотримання норм безпеки під час використання газу, в тому числі проходження технічного обслуговування, відповідно до закону припиняється доставка газу.

Для перевірки газових мереж клієнт повинен укласти договір з компанією. Фахівці перевіряють на цілісність і герметичність елементи газової системи будинку, працездатність автоматики безпеки, роботу пальників тощо.

Якщо ви відчули запах газу, слід припинити роботу газових приладів, перекрити газові крани та провітрити приміщення,  а також викликати аварійну службу за номером «104».

 

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.