“Лебедине озеро” на воді – відбулась унікальна прем’єра у СхідOPERA

На сцені майже 5 тонн води, а кожне па продовжує хвиля бризок. Як стало відомо Вісті Ньюс, балет “Лебедине озеро” уперше в Україні поставили у воді.

Йохан Нус, французький балетмейстер:
Балерини у воді мають відчути себе лебедями. Не рибами. Мають відчути енергію води. Грати водою, щоб летіли бризки.

Сміливий водний експеримент із балетом до цього був у Китаї. Там постановку зробили на березі озера. Тут же сама сцена стала озером.

Олег Орищенко, керівник СхідOPERA:

Раньше были попытки сделать сцену изо льда, и это было воплощено на нашей сцене. Сейчас мы делаем Лебединое озеро на воде. В оперном театре такого никто не делал.

Перший шок відчули балерини. Хореограф поставив за умову – танцювати тільки в пуантах.

Ірина Хандажевська, заслужена артистка балету:
Нет! Я сказала, нет. Этого не может быть. Мы не будем танцевать на воде!

Балерини у воді по щиколотку. Репетирували навіть босоніж, бо пуанти як губка вбирають воду.

Олена Шевцова, солістка балету СхідOPERA:
Есть така пластикова часть. Как видите, она занимает не весь пуант. Также он состоит из ткани. И, естественно, ткань в воде ведет себя весьма специфично. Поэтому это эксперимент большой И требуется 200% уверенности, чтобы это выглядело достойно и красиво.

Вода на сцені у двох актах із чотирьох. Озеро з’являється за півтори хвилини в антракті. Є навіть водоспад – зі стелі теж ллється вода, на яку проектують зображення. Усі технології тримають у таємниці. Але те, що вода справжня – без сумнівів.

Cвітлана Калашнікова, солістка балету СхідOPERA:
Мокрые! Очень! Но, честно говоря, когда танцуешь, не чувствуется. Чувствуется, когда потом за кулисы заходишь.

Готували надскладне шоу всього кілька місяців. Балерини порівнють па у воді з кригою. Усі відточені на суходолі рухи доводиться напрацьовувати заново.

Ірина Хандажевська, заслужена артистка балету:
Нам наливают теплую воду – это приятно! Но ты получаешь такое расслабление в стопах, что ты даже не понимаешь, где твои мышцы.

У гримерках тепер нова традиція – сушать пуанти в антракті та показують вигадки, як не впасти у воду та втримати партнерку.

Денис Панченко, соліст балету СхідOPERA:
Такие специальніе штуки нам купили. Но это реально работает. Потому что первые репетиции мы были в балетках, и это не те ощущения. Это было опасно!

Антоніна Радієвська, художня керівниця балету СхідOPERA:
Падали на попу мальчики, ныряли с головой! Невозможно сделать конкретное движение в воде, оно просто переделывалось на то, которое для воды более приемлемо.

Вода змусила попарцювати і балетмейстера, і костюмерів, і диригента з оркестром.

Дмитро Морозов, головний диригент Схіd OPERA:
Деколи до нас кілька крапель долетить, але то в прєдєлах норми. Ми радіємо – у нас нова прем’єра, у нас нова вистава. Нам є чим здивувати глядачів

Доповнили стихію лазерними проекціями.

Оксана, глядачка:
Действительно, эффект присутствия лебедей на воде в пруду. Очень красиво, очень понравилось.

“Лебедине озеро. Water Fantasy” глядачі охрестили експериментом і екстримом. На всі 4 прем’єрні дні вже за кілька днів не лишилося квитків.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.