Володимир Литвин отримав 5 років із випробувальним терміном у два роки й відшкодування третини від попередньо встановленої суми завданих країні збитків, як стало відомо Вісті Ньюс. У Харкові суд поставив крапку у справі рюкзаків Авакова. На лаві підсудних Володимир Литвин. Один замість трьох – підприємець, що шив горе-амуніцію. Ані син міністра МВС Олександр Аваков, ані екс-заступник міністра Сергій Чеботар, які фігурували у справі на початку та, більше того, засвітилися на відео, відповідальності не понесли. Угоду прокуратури та обвинуваченого в Центрі протидії корупції назвали кінцем антикорупційної реформи, а самого Литвина – цапом-відбувайлом.
Справа про так звані “рюкзаки Авакова” почалася в Харкові, і тут же закінчилася. Вину у поставках дорогих і неякісних 5 000 тисяч рюкзаків для Нацгвардії взяв на себе Володимир Литвин. Про нього говорять як про друга Олександра Авакова, і саме його підприємство шило горе-сумки. Підприємець підписав угоду зі слідством.
Володимир Литвин, обвинувачений у справі “рюкзаків”:
Угода є абсолютно добровільною, то я як частний підприємець, сам висловлюю бажання повернути всі кошти, які були завдані наші державі.
На самому початку у справі фігурували троє: Володимир Литвин, син міністра МВС Олександр Аваков, екс-заступник міністра внутрішніх справ Сергій Чеботар. Серед доказів навіть було відео перемовин щодо рюкзаків.
Але в липні Авакова та Чеботаря вивели з-під підозри. У Спеціалізованій прокуратурі заявили: доказів проти них не вистачає. Справа ж про корупцію перетворилася на банальне шахрайство та підробку документів. Саме про це йдеться в угоді, яку схвалили в САП. Мовляв, Литвин просто не виконав умови тендеру.
Олександр Снегірьов, прокурор САП:
Литвин пояснив, що після виграшу тендеру він не зміг, у зв’язку з тим, що досить складно поставити 5 000 рюкзаків у такі стислі строки, яких вимагало МВС, він не зміг придбати необхідну тканину. У зв’язку з цим він особисто вирішив, придбати іншу.
Ось так добре рвуться нацгвардійські “аваковські рюкзаки”.
Господа, а то были не липучки, так рвется сам рюкзак.
У Центрі протидії корупції шоковані тим покаранням, яке просять для Литвина, і тим що він врешті поніс відповідальність один.
Олена Щербань, юрист Центру протидії корупції:
Обурює сам факт угоди зі слідством. Угоди в такому виді злочину, в якому, як ми вже казали, є обов’язковим викриття когось. І ми дуже довго думали над тим, кого ж може викрити пан Литвин. Як виявилося, він викрив ще одного фігуранта справи, який вже давно помер. Це очевидно, зручна всім вигідна позиція, оскільки у померлої людини неможна нічого підтвердити.
Колегія суддів погодилася з угодою. Апеляцію ж на судове рішення може подати тільки засуджений Литвин або САП. Але в Центрі протидії корупції наголошують, справа “домовлена”, а отже закрита.
Олена Щербан, юрист Центру протидії корупції:
Залишитись єдиним фігурантом справи, просто це все проковтнути… Він просто є цапом-відбувайлом в даній справі.
Завдяки Угоді зі слідством, Володимир Литвин отримав 5 років ув’язнення з двома роками випробувального терміну, тобто фактично ув’язнення не буде. А відшкодувати підприємець має третину від попередньої суми збитків. 4 мільйони 885 тисяч гривень замість 15-ти. Суму перерахували вже після виведення зі справи Авакова та Чеботаря.