Коронавірус, грип, кір – у Харкові показали бокси для інфекційних хворих

У Харківській області виділили пів мільйона гривень для 2 інфекційних лікарень. За ці кошти придбають ліки та засоби захисту для медиків. На щастя, в Україні поки немає випадків зараження на китайський коронавірус. Хоча причини для хвилювань були: у Харкові від пневмонії лікують кількох громадян КНР. Лабораторні аналізи уханський вірус виключили. Як працюють уразі підозри на коронавірус, далі.

Все одноразовое, непроникаемая ткань. Сверху одевается халат противочумный, защитный респиратор.

У такому комбінізоні і шоломі медики зустрічатимуть пацієнта з підозрою на коронавірус.

Алла Підгородня, головна медсестра:

Этот костюм используется при чуме, при коронавирусе, при особо небезпечних хворобах.

Важких відправлять до реанімації. Хворих середньої важкості – у спецбокси. Буквально, за 2 шлюзи з окремими виходами.

Одні двері з резинками зі всім. І другі двері. Це вже шлюз так називаємий. Це вже перепона повітрю.

У дорослій і дитячій інфекційних лікарнях Харкова 35 таких нових боксів. За умови загрози епідемії медзаклади регіону обіцяють розгорнуть 750 місць у лікарнях і пологових. Це стосується навали хворих на грип, кір або ж на різновид коронавірусів.

Дмитро Кухар, директор Харківської обласної інфекційної дитячої лікарні: 

Ми в прошлому році привезли з Центру грипу Києва, нам подарували 1 набір амплісенс на 50 досліджень по коронавірусу. Це загальний коронавірус, він не виділяє, не типує отдельні типи коронавірусу.

Дослідження проводять у ПЦР-лабораторіях. Усередину зайти неможна. Біоматеріали проходять 3 лабораторії.

Передаточне вікно, і йде повністю у другий бокс. Тобто повністю закритий цикл. Отримуємо сюда, і тут безпосередньо працюємо з реакційними сумішами. І переходить матеріал на сам процес ампліфікації. Туди я вас вже не пущу.

Поки дослідження на коронавірус у Харкові проводили тільки раз. На щастя, діагноз не підтвердився. Громадянину Китаю наприкінці 24 грудня діагностували пневмонію. Лікуватися він почав ще на батьківщині, українські медики обіцяють виписати в найближчий час.

Павло Нартов, директор Харківської обласної інфекційної лікарні для дорослих:

Експрес-діагностика. Протягом 2 годин ми вже можемо точно сказати, є рнк-вірус чи його немає. Но ми не диференціюємо його. Ще раз наголошую – новий це коронавірус, чи може мерс, сарс. Ми тільки кажемо, що це коронавірусна інфекція.

Наразі з облбюджету інфекційним лікарням додатково виділили пів мільйона гривень. Ці кошти витратять на захисний спецодяг для медиків і антибіотики. Хоча вакцини від коронавірусу немає, препарати необхідні для усунення ускладнень пневмонії.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.