Копи на вертольотах. Чи стане це реальністю для України?

У Кременчуці почали готувати спеціальних пілотів для поліції, рятувальників і прикордонних загонів. У льотному коледжі першу шістку вертольотчиків випустять вже влітку. Практики вони набувають у небі над Харковом.

Іван Вевдюк:

Це просто космос!

Іван щойно закінчив свій перший ознайомчий політ. Юнак вже за місяць стане поліцейським вертольотчиком. Але до роботи в небі його допустять нескоро. Для самостійного польоту має набрати понад 20 годин, а для свідоцтва профі – 130.

Іван Вевдюк, майбутній поліцейський вертольотчик:

Я особисто в місто Київ, у національну поліцію. Так сказати, щоб зробити дві справи одночасно. Це здійснити свою мрію і захищати наших людей із повітря.

В Україні вперше випускають вертольотчиків спеціально для підрозділів МВС. Першу шістку готують в Кременчуцькому льотному коледжі. До цього пілотів вчили на базі військових ВИШів за іншими програмами. В Україні ж задумали створити вертольотну службу, і тоді до роботи частіше залучатимуть і копів на гелікоптерах.

Сергій Філатов, начальник Харківського аероклубу ім. В.С. Гризодубової:

Вынавернякасмотрели все репортажифильмыгде в Америке активно используются вертолеты в системе полиции для задержания преступников с вертолетаВобщем-то это самая удобная техника для наблюденияВ связи с тем, что он может лететь как со скоростью медленно идущего пешехода, так и скоростью автомобиля.

Окрім того випускників чекають лави рятувальників чи Нацгвардії, прикордонний загін.

Олександр Шпак, прикордонник, пілот:

Освоюємо новий тип техніки. Льотчики, які вже підготовлені, виконують польоти на охорону державного кордону.

У небо пілоти піднімаються з Харківського аероклубу. Їх перша машина МІ-2.

Юрій Шарипенко, старший льотчик-впробувач:

Они ж на МИ-2 летаютпоэтому двоечники. За 3 дня они у нас пройдут весенниеполет по кругу, полет в зону. В зоне будет простой пилотажэто виражи с кренами 15, 30, разгон скорости, гашении и как бы имитация отказа двигателя.

Уже цьогоріч Кременчуцький льотний коледж збирається набрати 20 майбутніх пілотів. Але наразі у парку МВС тільки 10 вертольотів на всю країну. Зараз тривають перемовини про отримання ще пів сотні польських машин.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.