Концерт «Класична Феєрія» відкриє виступ хору дітей з порушеннями зору (21.12)

У п’ятницю, 21 грудня, на сцені Харківського театру опери та балету, хор вихованців Харківського спеціального навчально-виховного комплексу ім. Короленка, для дітей з порушеннями зору, виконає українську народну пісню «Щедрик» в обробці Миколи Леонтовича. Цією композицією відкриється благодійний концерт світових зірок класичної музики «Класична феєрія». Музиканти з різних континентів вийдуть на сцену, щоб подарувати дітям дві години чарівної музики, а також внести творчий внесок в акцію по збору коштів на принтер Брайля для своїх юних колег-музикантів – дітей з порушеннями зору.

Харківський спеціальний навчально-виховний комплекс імені В.Г. Короленка – спеціалізований навчальний заклад для незрячих і слабозорих дітей, одна з найстаріших освітніх установ подібного роду в Україні. Історія НВК ім. Короленка тісно пов’язана з історією Харкова. “Училище для незрячих дітей” відкрилося в місті в 1887 році, за ініціативою легендарного харківського офтальмолога Леонарда Гіршмана. Училище потребувало приміщенні і незабаром городяни зібрали на його спорудження неймовірну для того часу суму – 300 000 рублів (для порівняння: зарплата робітника в той час становила 12 – 25 рублів на місяць, а вчитель гімназії отримував 80 рублів). У 1894 році споруду збудували за проектом харківського архітектора Сергія Загоскіна. У 20-ті роки саме тут видатний український вчений і педагог Іван Соколянський розробив методику навчання сліпоглухих дітей. А випускниця школи, Ольга Скороходова, будучи єдиним в світі сліпоглухим вченим, створила цілий ряд наукових робіт, присвячених проблематиці розвитку сліпоглухих дітей. Її книга «Як я сприймаю навколишній світ» стала світовим бестселером. У різний час школу закінчило чимало відомих людей, серед них композитор, професор Харківської консерваторії Володимир Подгорний, доктор філософських наук Іосаф Ладенко, журналіст Володимир Носков та інші.

Концерт «Класична Феєрія» на сцені ХНАТОБ відкриє виступ хору дітей з порушеннями зору (21.12)Сьогодні в Харківському спеціальному навчально-виховному комплексі ім. В.Г. Короленка вчиться 197 дітей з обмеженнями по зору з 13 областей України. Учні засвоюють звичайну шкільну програму, а потім на загальних підставах проходять зовнішнє незалежне оцінювання. А ось навчальної літератури, особливо нової, шрифтом Брайля не вистачає – розповідає заступник директора з виховної роботи Андрій Орлов. До того ж, на думку викладача, щоб успішно пройти ЗНО і вступити до вишів, часто потрібно вивчати додаткову літературу. А такі видання шрифтом Брайля – рідкість. Тому принтер, який не тільки друкує цим шрифтом, а й перетворює в нього звичайний текст дуже потрібен дітям.

Але не тільки в навчальному процесі планують використовувати принтер. Адже крім текстів на ньому можна друкувати і ноти, а заняття музикою завжди були важливою частиною життя учнів. Практично разом зі школою з’явився духовий оркестр, а з 1991 року при навчально-виховному комплексі діє філія дитячої музичної школи № 13 ім. Н. Коляди. Сьогодні на базі філії 120 незрячих дітей освоюють понад 20 музичних інструментів, сформований дитячий хор і хоровий колектив «Класик», ансамбль народних інструментів «Слобожанські візерунки»; оркестри шумових інструментів: молодший – «Промініці» і старший – «Пульс».

 «Роль музики в гармонізації внутрішнього світу і розкриття творчого потенціалу дитини важко переоцінити – розповідає викладач сольфеджіо та музичної літератури Олена Подгорнова. – У незрячих дітей найчастіше більш тонкий слух, і хороші музичні здібності, заняття музикою допомагають їм повірити в себе і, часто, це зумовлює вибір життєвого шляху. Деякі з них стають хорошими музикантами, як наприклад недавні наші випускники: Оленка Ковтун – переможниця телешоу «Україна має талант» або дипломант міжнародних конкурсів, піаніст Ваня Мохій». В Україні нотодрукування шрифтом Брайля повністю припинилося ще в 90-х роках минулого століття, стверджує Олена. Тому доводиться користуватися старими радянськими виданнями: «Диктую дітям ноти і вони записують їх вручну, на те щоб записати всього одну пісню потрібно більше години. Це дуже складно і гальмує навчальний процес».

Як зауважив засновник і художній керівник проекту «Класична Феєрія» Олександр Дворніченко, записувати ноти на слух непросто навіть професійному музиканту а тому він  схиляється перед майстерністю вчителів, які, незважаючи на гостру нестачу музичної літератури і нот шрифтом Брайля, досягають таких вражаючих успіхів в роботі з незрячими учнями.

Але не тільки благодійністю примітний цей концерт, «В проекті безкоштовно беруть участь музиканти світового рівня, почути яких в Україні просто неможливо, так як їхні гонорари обчислюються десятками тисяч євро – говорить Олександр Дворніченко. 21 грудня на сцену ХНАТОБ, крім засновників “Класичною Феєрії”, самого Олександра (альт, Україна) і його брата Сергія (кларнет, США), вийдуть віолончеліст Ласло Феніо і скрипаль Данило Австрія з Німеччини, вірменський музикант-мультиінструменталіст Арутюн Чколян, а також Молодіжний академічний симфонічний оркестр “Слобожанський”, яким диригуватиме заслужений діяч мистецтв України Юрій Яковенко. А в програмі концерту прозвучать не лише відомі класичні твори. Цього року її урізноманітнює звучання вірменського народного інструменту – дудука.

Нагадуємо, що благодійний концерт «Класична Феєрія» відбудеться в п’ятницю, 21 грудня, в ХНАТОБ їм Н.В. Лисенко. Початок о 18:30. Традиційно, 60% місць в залі будуть безкоштовно віддані дітям з інтернатів, дитячих будинків, малозабезпечених і багатодітних сімей. Кошти, зібрані з продажу інших квитків, підуть на придбання принтера Брайля для дітей з вадами зору. Ті, хто в силу різних причин не зможе прийти на концерт, але хоче допомогти незрячим дітям більше дізнатися про навколишній світ та навчиться жити в ньому, можуть зробити благодійний внесок в касі будь-якого банку за наступними реквізитами:

 БФ «Забота»

т / с 26005018742601

ОКПО 38631345

МФО 300346

АТ «АЛЬФА-БАНК»

або перейти за посиланням для електронних платежів

Квитки в продажу:

·        на Карабас

·         на Інтернет-квиток

 Онлайн ресурси:

·         сайт проекту “Класична Феєрія”

·         «Класична феєрія» в Facebook

·         Facebook-захід “Класична Феєрія – 2018”

·         МАСО «Слобожанський» в Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *