Комунальне лихо в Лозовій – каналізаційний колектор може обвалитися та лишити без води тисячі людей

У Харківській області 30 тисяч людей провели дві доби без води та каналізації, як з’ясували Вісті Ньюс. Місто Лозова живе на пороховій бочці – комунікації від старості прогнили та обвалюються. Будь-якої миті майже 2,5 км труб Південного колектору можуть розсипатися в пил і знову заблокувати водовідведення.

Більше 30 тисяч людей стали заручниками півстолітньої каналізації. У Лозовій півміста на 2 доби лишилися без води. У п’ятницю в 13-тий раз за 2 тижні тут обсипалися труби колектора, і всі вихідні лозівчани жили у комунальній пустелі.
Наталя, мешканка Лозової:
Как без воды? Покушать надо, покупаться надо, постирать надо. Все надо. И без предупреждения. Вот у нас на домах на нашей улице колодец, часто люди приезжают и с бутылками и со всем часто набирают воду, потому что как-то людям надо…

Воду дали в ніч на вівторок, але проблема нікуди не поділася. Буквально щомиті каналізаційний колектор може обсипатися в новому місці. Ось так виглядає 500 метрів нічого замість системи водовідведення.
Сергій Крученик, майстер:

Здесь обвал произошел, и здесь получается трубы нет. Только низ трубы оставался, больше ничего нет. Перед этим труба была забита, она обвалилась, землей забило трубу. Сейчас сделали проток воды, убрали мусор, и вода самотеком течет.
В очікуванні нового лиха квартири лозівчан перетворилися на склади бутлів із водою.

Ганна Швець, мешканка Лозової:

– Оно все износилось – столько лет прошло, ничего не меняется.
– А воды набрали?
– Набрала немножечко. Пусть будет на всякий случай.

Лозівчанка Тетяна зустрічає нас біля під’їзду, говорить, весь дім настраждався за ці вихідні й з середини березня воду вимикають вже вкотре.
Тетяна Сергіївна, мешканка Лозової:

– Часто отключают водичку?
– Та як колектор полопається, тоді. Як 25 год ніхто нічого, вони самі кажуть, ще 3 роки тому цю роботу мали б зробити. А нікому ж не надо.

У квартирі повно пляшок, їх жінка наповнювала вночі, коли з крана нарешті пішла вода.
Комунальники констатують, нових обвалень на колекторі не уникнути, але настільки довгих відключень води – які пережила Лозова за ці 2 дні – спробують уникнути.

Ігор Камєнєв, заступник директора КП “Лозова водосервіс”:

Нам сейчас везут помпы специальные – 500 кубовые, мы будем в случае аварийной ситуации переключать от колодца до колодца, но воду отключать больше в городе не будем.

Зараз замінили 50 метрову ділянку колектору, ще 108 оновлять, коли з заводу в Рубіжному привезуть замовлені труби. Натомість залізобетону монтують пластиковий водовідвід. Але обсяг аварійності вимірюється кілометрами.Труби на всій довжині тільки Південного колектора, а це 2,4 км – струхлявіли вщент.
Олександр Жидков,заступник голови Лозівської міської ради:

Предварительно, нужно 18 млн, чтобы спокойно работать и люди были с водой. А раз такая ситуация случилась, нам нужно думать и об оставшемся коллекторе. Там порядка 30-40 миллионов надо, чтобы полностью заменить коллектор.

На екстрені латки труб на позачерговій сесії лозівської міськради виділили близько 400 тисяч грн, практично весь резерв, передбачений у місті на надзвичайні ситуації. Решту грошей проситимуть в області та держбюджету.

Залишити відповідь