Комерційні діагнози, або Вас лікують не від того

В Україні та на всьому пострадянському просторі людей роками продовжують “рятувати” від неіснуючих хвороб. Цілого списку хвороб, які діагностують в українських лікарнях, просто немає ніде у світі. Світова медицина пішла далі, а ми лишилися. Такі псевдохвороби називають “комерційними діагнозами”. Що це? Це ерозія шийки матки, ВСД, остеохондроз та ще десяток популярних хвороб.
Зазвичай, медики про таке не говорять, але провідні фахівці, які орієнтуються на сучасні, а не дідівські методи лікування, готові відкрито говорити про недосконалість вітчизняної медицини та кричущу потребу реформування.
Ольга Чистова, головний лікар медичного центру “СОЮЗ”, акушер-гінеколог, к.м.н у програмі “Вісті. Тема дня” розказала, як не лікувати те, чого немає, запускаючи справжню хворобу, не витрачати гроші марно (адже до всього існують і комерційні пігулки”).
Тож, у програмі “Вісті. Тема дня” про таке: Які діагнози є “комерційними” і які мають бути поставлені? Чи не шкодить нам лікування “комерційних діагнозів”? Чому виникла практика “комерційних” діагнозів? Що робити, якщо лікар ставить такий діагноз?

Залишити відповідь