Дивіться «ВІСТІ» на кабельному телеканалі “Трiолан.INFO”

Київ: Жителів вербували у донорів органів

Жителів Києва вербували донорами органів. З людьми покупці домовлялись на 250 000 доларів, а збиралися заплатити в десять разів менше. У поліції не виключають, що вивезені в Росію люди, не повернулися б назад додому. Серед тих, хто потрапив на гачок махінаторів, здебільшого були підлітки. Детальніше – про страшний бізнес – дивіться у відео Вісті Ньюс.

Троє киян вербували місцевих стати донорами органів. Поліцейські встановили – працювала банда з літа 2017. За майже 4 місяці встигли домовитися з 4-ма жителями столиці. Цікаво, що троє з тих, хто погодився продати свої органи, – неповнолітні. У мережі шукали тих, кому необхідні гроші. Лише за виїзд до Росії й обстеження обіцяли 50 000 доларів.

Затримана, ледь не стала донором органів:
-У мене безвихідне становище. Вони мене знайшли через інтернет. І мені сказали, що я поїду туди, і мені заплатять гроші й доставлять назад.
– А заплатять за що?
– За те, що мене обстежують, якщо я підійду на донорство. Візьмуть 5% печінки. Я в інтернеті читала, що я зможу жити після цього.

Затриманий за вербування донорів органів:
– Медицинские документы почему у вас находятся в сумке другого человека?
– Друг сказал съездить с тим человеком. Оставить этого человека в Москве.
– Вам друг сказал оставить этого человека, которого документы были у вас в сумке. Да? В Москве? То есть сопроводить его да? Сказал вам?
– Да.

Сам вербувальник говорити на камеру відмовився.
Затриманий за вербування донорів органів:
– Ви знаєте за що Вас затримали?
– Знаю.
– За що?
-…
– А жінку цю ви знаєте, яка тут стоїть?
– Так знаю.
– Як ви з нею познайомились?
–  …

За операцію донори мали отримати по 30 000 євро. Вербувальники ж у 10 разів більше.

Артем Крищенко, департамент боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми:
Нирку виріжуть, або серце. Ніхто ж цього не знає. Ніхто не дає ніяких гарантій ніхто не дає, ніяких страховок, тому це дуже небезпечно. І взагалі ми не певні, що вони повернулись би назад.

Затримали вербувальників вже у потязі, коли ті збиралися вивезти до Москви на обстеження чергового донора – 32-річну жінку. У її сумці були медичні довідки та частина авансу, яку дали їй зловмисники. Домівки останніх обшукали – там виявили телефони, документи та клієнтську базу. Чоловіків звинувачують у торгівлі людьми. Їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком від 8 до 15 років.

Поділитися

з питань співпраці (093) 813-75-44 vistinews.kh@gmail.com

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказуванні посилання на безпосередню адресу матеріалу і згадуванні назви visti.news. Матеріали з позначкою “реклама” публікуються на правах реклами, відповідальність за зміст несе рекламодавець. © Усі права захищені, 2023