Кір на Харківщині – лікарі закликають безкоштовно вакцинуватися

У Харківській області росте рівень захворювання на кір. Тенденція зберігається останні кілька тижнів. Ще більші цифри, якщо порівняти цьогорічну ситуацію з минулим роком. Якщо у 2018 році з 1 січня до 5 квітня захворіли тільки 18 людей, то за цей же період 2019-го – вже 1624 особи. Що варто робити, щоб не опинитися в інфекційному відділенні лікарні, дізналися наші журналісти.

Олена тільки 10 днів як перехворіла на кір. Жінка працює вчителькою в Люботинській школі №4. Єдина з дорослих, хто підхопив інфекційну хворобу. Усе почалося з горла та температури, висип з’явився тільки за 5 днів. тож спочатку лікувала застуду. Але врешті опинилася в інфекційній лікарні на 8 днів.

Олена Малік, вчителька хімії, перехворіла на кір:

Мабуть, заразилася на роботі, тому що вже були діти хворі в школі, але не було карантину. Клас був просто, в якому була дитина хвора, на карантині, не виходив у коридор. А ми всі ходили до них туди. І от, мабуть, там я ту кір і зловила. Хоча в дитинстві це була єдина хвороба, якою я не перехворіла.

Зараз навчальний заклад на карантині. Кір пройшовся по різним класам: від початкових до випускних. Хвороба почалася з учня, який не був вакцинований. Вчителям довелося провести цілу профілактичну кампанію, урешті батьки на весняних канікулах масово пішли на щеплення.

Вікторія Шульженко, заступник директора школи з виховної роботи:

Із 16 діточок, які захворіли, тільки 4 були вакциновані. Решта вакцинована не була. У нас навіть є родина, де 5 діточок, багатодітна родина, вони за своїми поглядами не хотіли вакцинувати дітей. І всі ці діти потрапили до лікарні. Один за одним.

У Харківській області окрім Люботинської на карантині через кір і школа в Мерефі. Там закриті 2 класи. У регіоні ж останні 2 тижні спостерігають підвищення рівня захворюваності. На останній тиждень березня було 160 хворий, а вже на 5 квітня – 171 пацієнт.

Наталя Куфтерина, заступник начальника обласного департаменту охорони здоров’я:

Ми відзначаємо особливо на минулому тижні було дуже багато хворих. Що в інфекційній лікарні ми мали переводити хворих із іншими захворюваннями, які вже не є небезпечними та можуть контактувати з іншими, до інших лікарень.

Найбільше хворих на кір у регіоні  у Харкові – 92 людини, у решті районів області  захворіли до 2 десятків осіб. Більшість  це люди без щеплень.

Наталя Куфтерина, заступник начальника обласного департаменту охорони здоров’я:

Ми рекомендуємо всім мешканцям  дорослим і дітям  зробити аналізи на напруженість імунітету до кору. Відповідно буде виявлено, чи є в них імунітет. Оскільки навіть, якщо десь в дитинстві дорослі були вакциновані, імунітету вже зараз може не бути. Оскільки має виконуватися вакцинація кожні 10 років.

Уразі відсутності імунітету, треба зробити щеплення. У лікарнях міста та області вони безкоштовні. Для цього треба звернутися до свого сімейного лікаря. Для довідки, щепленню в області підлягає майже 67 тисяч дітей, але станом на 9-те квітня вакцинацію пройшли тільки 36% з них. При тому що вакцина є в наявності з запасом.

Залишити відповідь