Дивіться «ВІСТІ» на кабельному телеканалі “Трiолан.INFO”

Кіберполіція затримала шахраїв: “Мамо, я в поліції”

“Мамо, я в поліції”. Міжрегіональна банда тривалий час ошукувала українців. Телефонні шахраї повідомляли, що рідні потрапили до поліції, та за грошову винагороду пропонували владнати справу, як стало відомо Вісті Ньюс. Організатора так званого бізнесу затримали, коли він в’їжджав до України з непідконтрольної території. Цікаво, що він облаштував шахрайську оборудку, перебуваючи у луганській в’язниці, а у справу було втягнене і полтавське СІЗО. У камерах останнього було обладнане практично кол-центр.

-Ма, ти вдома?
-Да.
-Ма, я в міліції.
-Це ти, Санько?
-Зараз дам слідчого.

Аби відкупити рідних від в’язниці, родини віддавали тисячі доларів. Одна з потерпілих згадує такий дзвінок, невідомі в розмові тиснули на психіку. Усіма силами намагалися спантеличити.

Потерпіла:

Тут сын вроде начал кричать “Мам, беда! Помоги”. И вот эта “беда меня сбила с толку”. Я начала спрашивать, что случилось, ну а мне ответили опять, что что-то с наркотиками связанное.

Шахраї дзвонили по всій території України. А ось базувалися в місцях позбавлення волі – саме звідти надходили дзвінки. Під час обшуку в Полтавському СІЗО, з камери “телефоністів” вилучили wifi-роутери, телефони, флеш-карти, наркотики та алкоголь. Наразі все керівництво слідчого ізолятору звільнили.

Валерій Береза, начальник Слобожанського управління кіберполіції:

В данную организованную группу, в состав ее входили 3 человека, которые находились на территории Полтавской области проживали, были задержаны. Им было предъявлено подозрение и в октябре месяце этого года дело уже направленно в суд.

Подальше розслідування показало, що організатор шахрайського бізнесу перебував на окупованій території.
Валерій Береза, начальник Слобожанського управління кіберполіції:

На территории неподконтрольной Украине, в Луганском СИЗО. Там имел определенный авторитет, был лидером среди таких же отбываемых наказание заключенных.

Щойно шахрай звільнився та пересік лінію розмежування, його затримали. За час діяльності, бандити ошукали українців 41 раз. До слова, вони не лише видзвонювали своїх жертв, а й відправляли смс від імені банків. Гроші у готівку переводили за допомогою різних фінансових програм. За попередньою інформацією вони отримали майже півтора мільйона гривень у якості “викупів”. Організатору вже висунули звинувачення за статтями про зловживання службовими обов’язками та зберігання наркотиків. Зараз поліція встановлює особи потерпілих.

Поділитися

з питань співпраці (093) 813-75-44 vistinews.kh@gmail.com

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказуванні посилання на безпосередню адресу матеріалу і згадуванні назви visti.news. Матеріали з позначкою “реклама” публікуються на правах реклами, відповідальність за зміст несе рекламодавець. © Усі права захищені, 2023