Каразіна евакуювали – після пожежі в Одесі ВИШі вчаться рятуватися

Евакуація 6 тисяч людей. У Харкові навчальним димом вчили студентів не панікувати, а викладачів правильно діяти при надзвичайній ситуації. Масштабні навчання провели в Університеті Каразіна. Щодня його коридорами проходять близько 18 тисяч людей, тож будь-яке повідомлення про загоряння у стінах ВИШу одразу кваліфікують 3-м номером пожежі, а на виклик їдуть півтори сотні рятувальників.

Вже за метр нічого не видно. У такому диму легко заблукати. На щастя, це навчання. Тренувальна пожежа спалахнула в спортивній залі в підвалі Університету Каразіна. Дим зупиняє роботу всього ВИШу. Після сигналу тривоги коридори перетворюються на великий мурашник – 6 тисяч студентів і викладачі прямують до виходів. Хтось встигає сфотаграфуватися, хтось розгубився, бо згадав одеську трагедію.

Надія, евакуюється з університету:

Це дуже важливо, враховуючи події в Одесі.

Головний корпус університету збудований у 30-ті роки. Він не проектувався як ВИШ: тут 15 кілометрів коридорів і площа 65 тис кв метрів. У 12-поверхівці щодня перебувають близько 18 тисяч людей. Будівля складна, наголошують у службі порятунку. Тож загорянню тут одразу ставлять найвищий номер небезпеки. За 10 хвилин корпус в оточенні пожежних машин.

Задача університету – показати, як працює система оповіщення та наскільки оперативно виведуть студентів. Рятувальники в цей час підіймають автодрабини на випадок евакуації з вищих поверхів. Шукають, чи ніхто не загубився в диму, та ліквідують пожежу. Навчанням ставлять оцінку “задовільно”. Але наголошують, навчання і життя – речі різні.

Сергій Колосовський, начальник управління запобігання з надзвичайних ситуацій ДСНС Харківщини:

Це задимлення, це відсутність повітря, це вогонь, це висока температура. Зрозуміло, так красиво і ідеально може і не вийти. Все залежить від того, як люди, як студенти будуть відпрацьовувати цей норматив. Ми предписуємо адміністрації закладів проводити якомога частіше, щоб дане питання було відпрацьоване до автоматизму. Щоб навіть ніхто не замислювався, що йом треба робити.

У будівлі розташована величезна бібліотека. Її за приписом мають перенести, бо корпус перенавантажений і на протипожежну безпеку це впливає не накраще.

Володимир Пахаренко, проректор ХНУ імені В.Каразіна:

Оповещение у нас есть. И система пожаротушения, но она как бы несколько устаревшая – это водопровод, трубная. Очень нужно нам сделать порошковую систему. Это для библиотеки восновном. Это в проекте есть, пока не хватает, очень дорого – много десятков миллионов стоит.

Відірвані від занять студенти тим часом намгаються відповісти, чи бачили вони десь вогнегасники. І обирають найбільш небезпечну, на їх думку, аудиторію.

Ольга, студентка 2-го курсу:

Все, что я видела, єто план євакуации. Огнетушители я не знаю, где. Мне кажется, в аудиториях их нет.

Анна, студентка 2-го курсу:

Страшно, на самом деле. 1-42 – сначала надо подняться на второй, потом спуститься на первый. Пока поднимешься на второй и обратно спустишься на первый – уже все сгорит.

Востаннє пожежа в Університеті Каразіна була 9 років тому. Горів інший корпус ВИШу, на щастя, обійшлося без постраждалих.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.