Капітан захопленого Росією українського буксира “Яни Капу” Олег Мельничук, якого “суд” у Криму заарештував на два місяці, заявив, що не визнає себе винним, зазначив його адвокат Едем Смедляєв. Про це повідомив його адвокат Едем Смедляєв, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Гордон.
Усе було, як під копірку, усіх 24 моряків. Йому теж обрали запобіжний захід на два місяці, до 25 січня 2019 року. Він скористався правом на перекладача, заявив, що не цілком розуміє, йому надали перекладача з російської на українську і з української на російську. Також він у суді заявив, що не визнає себе винним, уважає себе непричетним до цієї справи і готовий відстоювати свою невинність у будь-якому місці, зокрема і в судах, – сказав він.
За словами адвоката, його підзахисного 27 листопада утримували в ізоляторі тимчасового тримання у місті Білогорськ.
Ми спілкувалися, але недовго – кілька хвилин. Узгодили позицію у справі, погодили, що рішення будемо оскаржувати. Подробиць я не зміг з’ясувати, – зазначив Смедляєв.
Як повідомлялося, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель “Дон” здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт.
ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.
Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі “незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки”.
ВМС України оприлюднили правовий коментар, вказуючи, що відповідно до статей 17, 38 Конвенції ООН із морського права (далі – Конвенція ООН) та статті 2 Договору між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки (далі – Договір), військові кораблі України користуються свободою судноплавства в Керченській протоці та Азовському морі, отже, вони можуть здійснювати прохід через Керченську протоку в будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства. Пізніше ВМС України повідомили, що катери ФСБ РФ вогнем на ураження пошкодили МБАК “Бердянськ”, є поранений. А потім заявили про захоплення всіх 3 кораблів спецпризначенцями РФ і шести поранених.
26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у таких областях, як Вінницька, Донецька, Запорізька, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська, а також це стосується внутрішніх вод Азово-Керченської акваторії.
Рішення про введення воєнного стану ухвалено у зв’язку з актом агресії Росії проти України в Керченській протоці. Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців.