Із захопленими Росією моряками українські консули зустрінуться до суботи

Українські консули зустрінуться із моряками з трьох кораблів ВМС України, яких захопило ФСБ Росії 25 листопада, до суботи, повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін. Повідомляє  ВВС Україна.

Він відзначив, що сьогодні консули вже мали зустрітись із трьома пораненими українцями, яких утримують у лікарняному ізоляторі “Матроської тиші” у Москві.

Ми сьогодні зранку вибили у них графік консульських відвідин і саме зараз наші консули зустрічаються з трьома пораненими хлопцями й потім кожен день будуть зустрічатись таким чином, аби подивитись у якому вони стані, – сказав пан Клімкін журналістам у рамках міністерської зустрічі ОБСЄ у Мілані.

При цьому уповноважена з прав людини Людмила Денісова 4 грудня ввечері написала у Facebook, що отримала інформацію про умови утримання затриманих моряків, яких відвідала уповноважена з прав людини у місті Москва Тетяна Потяєва.

Московський омбудсман поспілкувалася з пораненими моряками у СІЗО “Матроська тиша”. За її словами, вони отримують необхідне лікування, медикаменти, їм надано теплий одяг та взуття, – написала пані Денісова.

Тільки що інформацію про умови утримання в слідчих ізоляторах Російської Федерації наших військовополонених та стан…

Опубліковано Людмилою Денісовою Вівторок, 4 грудня 2018 р.

За її даними, двоє з поранених вже виходять на прогулянки. Вони мають легкі ураження рук, в одного з них – пошкоджене сухожилля. Але, за її словами, це не призведе до ускладнень.

У третього полоненого поранення обох ніг і зараз він пересувається на милицях.

За словами московського омбудсмана українські військові не скаржаться на харчування, а “єдине побажання щодо заміни чайника” має розглянути керівництво СІЗО.

Російська уповноважена проінформувала пані Денісову, що українські моряки, яких утримують у СІЗО “Лефортово” забезпечені теплими речами.

Для хлопців вже відкрито внутрішньотюремні рахунки, на які можна буде в подальшому перераховувати кошти, – написала Людмила Денісова.

Спілкування моряків з родичами стане можливе лише “після завершення слідчих дій, які наразі проводить “слідчий з Керчі”.

Залишити відповідь