Із лазерними прицілами та майже нічними стрільбами – харків’янин став найкращим вчителем України

Із лазерними прицілами та майже нічними стрільбами. Так проходять уроки кращого в Україні вчителя року з предмета “Захист Вітчизни”. Харків’янин Сергій Ігнатьєв прагне за 3 роки зі школярами якомога краще підготувати їх до армії чи можливих життєвих негараздів. Про звичайний урок незвичайного педагога дізналися наші журналісти.

Найкращий вчитель України працює у звичайній районній школі Харкова №135. Сергій Ігнатьєв викладає юнацтву “Захист Вітчизни”.

У фіналі чоловік переміг 2,5 десятки конкурентів з усіх областей країни. На уроках харків’янина левова частина практики, теорію опановують у ході шкільних бойових задач. Для своїх учнів чоловік сам облаштував саморобне стрільбище. Дооснастив навчальну зброю лазерними прицілами. Жартує  вийшов бюджетний лазертаг.

Кирило Редікін, десятикласник:

Когда точечка есть, есть реальное представление, сможешь ты попасть или нет.

Сергій Ігнатьєв, вчитель-методист, Найкращий вчитель року з Захисту Вітчизни:

Наступний крок, який ми хочемо зробити, це інфракрасні вже цілепоказчики. І відпрацювання вправ за допомогою лазертаг.

Міносвіти зараз дає вчителям можливість перебудовувати програму навчання під себе. Тож Сергій остаточно відійшов від пострадянського ДПЮ і допрацював сучасну програму. Навіть вигадав, як організувати нічні стрільби для учнів.

Сергій Ігнатьєв, вчитель-методист, Найкращий вчитель року з Захисту Вітчизни:

Ми розглядаємо питання “стрільби вночі”. Відпрацювати у школі зараз можливості майже немає. У мене проектор  чорний екран  на ньому постріл, імітація, вспишка. Учень наводить зброю у той бік. Другий постріл, він наводить трохи вище. І після третього пострілу робить постріл свій. Він лишає включеним лазерний приціл. Після цього з’являється ціль і габарити. І ми визначаємо  влучив він чи не влучив.

Сам Сергій проходив службу ще в радянській армії. Зараз є офіцером запасу у званні капітана, але за всіма армійськими новинками стежить. До того ж військкомати щомісяця проводять уроки для вчителів. І прагнуть нарешті оснастити уроки посібниками.

Юрій Калгушкін, військовий комісар Харківської області:

В 2010-тих роках навчальна зброя, стрілецька зброя, яка знаходилася в школах, було здано на склади Збройних сил України. Ми пишемо заявки, але безпосередньо сьогодні ми тільки отримали навчальну зброю для територіальної оборони України.

Сергій Ігнатьєв підкреслює, із школярів у жодному разі не готують воїнів. Задача  підготувати до можливої служби в армії та дати ази домедичної підготовки.

Віталій Сидора, десятикласник:

Просто видел иногда, как проводили уроки. Там чисто строевая подготовка была  маршировали просто парни. Здесь намного интереснее, конечно. Мы отрабатываем эвакуацию, подготовку, строевую там, тактику, номенклатуру, мы учимся определять местоположение по картам. Мы уже много чего знаем.

Урок Захисту вітчизни без патріотизму неможливий. Тож на уроках хлопцям розказують і про героя радянського союзу Ольшанського, ім’ям якого названа школа, і запрошують ветеранів АТО. Свої напрацювання Сергій Ігнатьєв разом зі срібним призером конкурсу планують опублікувати в методичному посібнику. Хочуть змінити найкраще свій предмет в межах України.

Залишити відповідь