Із двома загиблими в Балаклії саперами завтра попрощаються в Охтирці

Третя жертва вибухів на арсеналі в Балаклії. Як стало відомо Вісті Ньюс, у неділю в реанімації помер 43-річний військовий із Кіровоградщини. Його стан був найважчим із усіх 4 поранених саперів. Зараз лікарі та психологи надають допомогу вижившим військовим. Харківське містечко 3 роки поспіль струшують вибухи – на цей раз бідою закінчилася планова утилізація.

У Сергія забиття ліктя. Військовий дивом відбувся легким пораненням під час вибухів на арсеналі в Балаклії. Медики обіцяють відпустити чоловіка додому за тиждень. Він пам’ятає все, що сталося перед вибухами, але поки говорити про трагедію, яка забрала життя 3 його колег, не готовий.

Сергій Максимович, один із поранених під час вибухів саперів:

– Я все пам’ятаю. У мене сейчас психолог. Я с ним сейчас общаюсь, работаю.

– Как вы себя чувствуете?

– Хорошо. Жив-здоров.

У військовому шпиталі окрім Сергія ще один сапер. Його лікування, за прогнозом медиків, затягнеться мінімум на 3 тижні. Найтяжчим же лишається 24-річний поранений. Він у реанімації опікового відділення – вогнем уражені 20% тіла.

Олександр Бородай, начальник клініки ушкоджень Військового шпиталю:

Постраждалі, які були в Балаклії, у нашому центрі знаходиться 2 хворих. Один – із поверхневими опіками обличчя та тулуба, близько 3%. Другий – забій ліктьового суглобу. Стан їх задовільний. Один хворий знаходиться в лікарні невідкладної допомоги №4. Стан його середньої важкості.

15 листопада в Балаклії проходила планова утилізація фрагментів боєприпасів. При завантаженні в автівку зайнявся двигун зенітно-ракетного комплексу Куб. Далі пролунали 2 десятки вибухів.

Олег Вишнівський, командувач сил логістики ЗСУ:

Укладуються у відповідно підготований капонир, здесь був підготовлений великий котлован висотою близько 10 метрів, де вони. І от під час завантаження , щось трапилось.

На місці загинули бійці військової частини А0563 – прапорщик Мовчан Дмитро та старший солдат Ярмак Денис. За життя третього пораненого майже 2 доби боролися лікарі. Але 43-річний водій помер у неділю.

Олександр Бородай, начальник клініки ушкоджень Військового шпиталю:

Там була дуже важка травма, яка сочеталася з опіками. Стан був важкий і ускладнився далі. Цей чоловік, дійсно, помер.

За даними Міністерства оборони, вибухи на арсеналі в Балаклії не повторяться. Після 2017 року, коли через вибухи на складах евакуювали мешканців 5-кілометрової зони, територію очистили майже на 60 відсотків. Слідство щодо вибухів 2019 року вже розпочали.

Владислав Зубко, речник військової прокуратури:
За статтею 425 кримінального кодексу, це недбале ставлення військовослужбовх осіб до виконання своїх обов’язків, що спричинило тяжкі наслідки, та вчинено в умовах особливого періоду.

У вівторок у приміщенні клубу військової частини в Охтирці відбудеться церемонія прощання із двома загиблими військовими.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.