Історія голоду, повстань і переслідувань. У Харкові відкрили Музей Голодомору

У Харкові відкрили Музей Голодомору, як стало відомо Вісті Ньюс. У ньому будуть розповідати одразу про три голоди, які пережила Україна. Музей відкрили на околиці міста поруч із Меморіалом. Саме сюди звозили та лишали в ярах тіла померлих і послаблих від голоду. У музейному залі вже 60 експонатів, і більшість із них передали родичі тих, хто пережив 32-33 роки. На полицях речі, які допомогли вижити родині з Печенізького району.

Богдан Івченко, екскурсовод:
Ми бачимо рубель, яким подрібнювали жолуді, робили такий замінник борошна, пекли коржики, і завдяки цьому родина вижила. Також ми бачимо ніж, яким зрізали очерет, і теж як їжу використовували. Це такі німі свідки трагедії окремо взятої родини, і вони оживають у музеї.

Поруч Сторінки зі щоденника вчительки, яка записала згадки про голод. Зошит коштував їй свободи на 10 років як ворогу народу.  Серед експонатів ліхтар. Він один розвіює всі радянські міфи про те, що селяни не боролися. Такий був у руках залізничників, що очолили повстання 12 сіл Золочівського району в 32 році.
Перші відвідувачі вражені, хтось чує названі факти вперше, а для когось вони є підтвердженням родинної історії.

Юрій, відвідувач Музею Голодомору:
Це треба дивитися всім, 2 серпня біля населеного пункту було затримано групу розкрадачів зерна. Затримано злодіїв: одному 12 років, іншому – 13. Це такі діти як оця дитина. У ті часи голодні діти хотіли взяти зерно, щоб щось з’їсти, їх записали у злодії.

Марія, її батьки врятувалися від голоду 32-33 років:
Мої батьки з Сумської області і перед Голодомором, коли всі хотіли збіжать з України. Знімали з поїздів. родітєлям вдалося збіжать.

У музеї презентували другу книгу про жертв 32-33 років, і в другому томі більше 34 тисяч прізвищ вбитих голодом. Коли дослідники видадуть третій том, їм вдасться повернути історії понад 100 тисяч імен.

Вісті Ньюс. Новини. Харків&Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

bigmir)net TOP 100