Інвалідними кріслами зі штучним інтелектом можна буде керувати за допомогою міміки

Бразильська компанія Hoobox Robotics у співпраці з Intel створила Wheelie 7 – апарат, який використовує штучний інтелект для допомоги людині з інвалідністю управляти своїм кріслом-коляскою через будь-який з десяти виразів обличчя, – від підняття брови до висунутого язика. Сучасні моторизовані інвалідні крісла зазвичай контролюються через джойстики або датчики, прикріпленими до корпусу.

Штучний інтелект Wheelie автоматично розпізнає посмішку користувача й інші жести, тобто людині не треба окремо вчитися управляти нею. За допомогою додатка можна прив’язати кожен вираз обличчя до того або іншого напряму руху – вліво, управо, вперед, назад, – а також до газу або гальма. У тестах вираження посмішки найчастіше зв’язується саме з гальмуванням: причина в тому, що люди можуть мимоволі посміхнутися, почувши жарт або відреагувавши на появу знайомого або родича. Штучний інтелект також здатний розпізнати, коли людина збирається кашляти або чи  чхати, щоб помилково не прийняти це за команду.

Генеральний директор Hoobox Robotics Паулу Пиньейру (Paulo Pinheiro) говорить, що пацієнти використовують Wheelie в середньому майже чотири години в день. За його словами, комплект може працювати і в умовах сонячного світла, і при тьмяному освітленні. Крім того, розроблений штучний інтелект сумісний з 95 відсотками моторизованих інвалідних колясок цієї компанії, а його установка займає всього сім хвилин, що і дало назву самій колясці.

Джерело

Залишити відповідь