Ігор Малицький – в’язень 4-х концтаборів, що пережив своїх катів і зумів пережити смерть

Бачили пекло на землі – це про людей, що пережили фашистські концтабори. 11-го квітня весь світ і Вісті Ньюс вшановує пам’ять мільйонів закатованих у конвеєрі смерті. На Харківщині лишилося тільки 16 очевидців усього нелюдського, на що спромоглися люди в Освенцимі, Дахау та Маутхаузені та інших подібних місцях. У Харкові такі свідки є, зокрема, унікальна людина – Ігор Малицький. Він вижив у 4 таборах і зараз у свої 93 роки продовжує вчити інженерів та їздить до воїнів на передову.

Любите свой ВУЗ, свою страну! Слава Україні. Героям слава!

Це професор Ігор Малицький, і так він закінчує розповідь про 4 табори смерті, які пережив, і про набагато більшу кількість смертей, від яких дивом уберегла доля. Одне з таких зустріч з Ангелом Смерті з Освенцима.

Ігор Малицький, колишній в’язень концтаборів:

Менгелє – це врач, який робив страшні опити над жінками, дітьми і взагалі людьми. І я попав їм під опити. У мене зубів нема жодного, і не тому що я старий. Я вообще не старий, ще молодий! А нема ні одного зуба, бо він виривав у мене ці зуби, а тоді вставляв.

Щороку 11-го квітня він читає лекцію для своїх студентів і говорить не про машинобудування, а про смугасту форму та червоний трикутник на грудях. Вони значать “смерть” – політичний арештант і в’язень. У залі не приховують сліз.
Терезін, Аушвіц, Маутгаузен і «Лінц 3» – це пекло на землі. І воно випало на долю цієї людини. Ігор Федорович – зараз ледь не єдина людина у світі, яка пережила 4 концтабори. І ще йому вдалося здійснити неможливе – він втік з австрійського Маутгаузена, із блоку смерті у таборі смерті. Тоді з 419 в’язнів вижили всього дев’ятеро. Той відлов людей назвали “полюванням на зайців”, а Ігор Федорович при житті отримав могилу.

Ігор Малицький, колишній в’язень концтаборів:

Вот моя могила – Малицький Ігор, Харків. Это вот с той стороны написано, а я живой. И до сих пор.

У фашистських таборах загинули, за різними оцінками, до 995 000 людей. Окремо в Освенцимі і Майданеку вбили ще більше мільйона осіб. На згадку про смерть і життя Ігорю Федоровичу лишився вибитий на руці табірний номер. І жага до життя. Каже хоче жити. Хоче, щоб Україна перемогла та жила без війни, а для цього її треба захищати від ворога. Тож 93-річний українець їздить на передову підтримати військових. Таких, яким був сам 7 десятків років тому.

Ігор Малицький, колишній в’язень концтаборів:

Вот я с автоматом из окопа вылажу. Вот мои солдаты из АТО меня слушают. Вот я на знамени расписываюсь, попросили.

Ігор Малицький досі готує майбутніх інженерів. Його робоче місце легко впізнати за жовто-блакитним прапором і фото юнака, що пішов воювати одразу після звільнення з концтабору. За цим столом в Українській інженерно-педагогічній академії він працює вже 55 років. При житті Малицькому присвячена експозиція в музеї, і найближчим часом він опублікує велику книгу-спогадів. Вона буде про історію людини в нелюдському світі концтаборів, якого просто не мало бути, але він був.

Вісті Ньюс. Новини. Харків&Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

bigmir)net TOP 100