Хлопчик врятований у Лозовій розповів, як з друзями провалилися під кригу – 2 дітей загинули

Просто гуляли на кризі… Через це у Лозовій, що на Харківщині, потонули двоє підлітків. Третього з крижаної води дивом висмикнув чоловік. Він проїжджав повз на велосипеді, коли почув дитячий крик. На жаль, врятувати його друзів не змогли. Їх тіла виловили за кілька годин.

12-річний Микита у шоковому стані. Він один із 3 дітей, що надвечір понеділка провалилися під кригу в Лозовій. Школа підлітків на карантині, і підлітки на свою біду гуляли околицями, коли вирішили перевірити підталий лід на міцність.

Микита, врятований перехожим з-під криги: 

Мы переходили уже несколько раз туда и обратно. Дима предложил подойти к берегу, увидел тоненький лёд. Когда он к нему подошёл, лед начал трескаться. Он упал и кричал, помогите. Мы с Акимом пытались его вытащить, но под ногами сломался лёд. И мы все втроём плёскались.

Двох старших хлопців врятувати не змогли. Загинули 13-річні Аким Беловецький і Дмитро Соколовський. Рятувальники дістали їх тіла у ніч трагедії.

Віктор Мусієнко, начальник Лозівського районного відділу ДСНС:

Діти знаходились приблизно 2-3 метри від берега, глубина водоймища від 2-х до 4-х метрів.

Героєм для Микити став місцевий мешканець Сергій Яценко. Чоловік їхав з роботи на велосипеді, коли почув біля берега потопаючу дитину.

Сергій Яценко, випадковий рятівник:

Еду велосипедом слышу детский голос, думал, рыбачат, проехал метров 20, слышу плеск воды, вернулся, положил на обочине велосипед, спускаюсь к камышу, говорит детский голос – спасите.

Крига була розбита, а очерет затонкий, щоб дорослий міг дістати потопаючого. Тож Сергій зупинив випадкову машину, та вже разом із водієм вони кинули у став трос і витягли хлопця.

Сергій Яценко, випадковий рятівник:

Это было уже в начале 6-го получается, что я чуть-чуть задержался, если бы раньше я приехал не успел бы.

Двох інших хлопчаків у темній воді вже не було видно, а врятований сказав про них, щойно прийшов до тями. У підлітка сильне переохолодження.

Олександр Іваненко, заступник лікаря з терапевтичної частини:

На сьогоднішній день загрози життю і здоров’ю у пацієнта немає проводяться йому профілактичні заходи. І якщо все буде баз ускладнень то через 2-3 дні він буде виписаний.

На жаль, вчорашня трагедія на лозівській водоймі місцевих нічого не навчила. При плюсовій температурі на непевну кригу знову вийшли рибалки.

Ставати на лід із такою товщиною – дуже небезпечно для життя.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.