Хірургія з нiмецькою якiстю

Хірургія з нiмецькою якiстю. У Харкові на базi Мiжнародного медичного центру «Офтальміка» будуть консультувати кращi нiмецькi лiкарi-офтальмологи з унiверситетської клiнiки Гiссен та Марбург. Наразi вже проведенi першi консультацiї та операції. Початок мiжнародної офтальмологiчної спiвпрацi бачили i Вісті Ньюс.

Отримати кваліфіковану консультацію та зробити операцію у німецьких лікарів. Відтепер це можливо у Харкові зявдяки Міжнародному медичному центру «Офтальмiка». На базi центру оперуватимуть та консультуватимуть кращi нiмецькi хирурги-офтальмологи з унiверситетської клiнiки Гессен та Марбург. Подібного, за останнi десять рокiв, на Харкiвщинi ще не було.

 Михайло Ковтун, головний хірург ММЦ «Офтальміка»:

Сегодня было несколько деток с врождёнными патологиями, с которыми мы не могли толком разобраться. Профессор Лоренц нам подсказала. Она напрямую тут же связывалась со своими коллегами и во Франции, и в Германии, и консультировалась. Мы получили какие-то шаги, которые нам помогут помочь этим детям.

Завдяки міжнародній співпраці, у перший же день консультацiї отримали найскладнiші пацiєнти. Також були прооперовані пацієнти з діабетичною ретинопатією та іншими захворюваннями сiткiвки ока. Любомир Литвинчук — член американських та європейських товариств офтальмологів разом із фахівцями «Офтальміки» провів кілька складних операцій.

 Любомир Литвинчук, завідувач відділенням вiтреоретинальної хірургії університетської клініки Гессен та Марбург:

Сьогодні були проведені операція по видаленню скловидного тіла у пацієнтів з патологією сітківки та з патологією скловидного тіла. Також були комбіновані операції з заміною кришталика. Основна мета цього приїзду — є, напевно, привезти якийсь європейський стандарт і дещо показати українцям, щоб покращити медичне забезпечення офтальмологічних хворих в Україні.

В рамках співпраці для фахiвцiв Міжнародного медичного центру «Офтальмiка» семiнар профела Бiргiт Лоренц — професор, директор університетської клініки Гессен та Марбург, яка є членом Європейської ради офтальмології з 1997 року.

Бiргiт Лоренц, професор, директор університетської клініки Гессен та Марбург:

Сьогодні ми проконсультували багато пацієнтів. У нас, навіть ,була дискусія щодо діагностики цих пацієнтів. Зокрема, декому були призначені генетичні тести — те, що у майбутньому знадобиться аби визначитися з планом лікування цих пацієнтів.

Практика ж для фахівців проводилася у процессі консультацій складних пацiєнтiв.

 Наталія Селіванова, завідувач відділенням дитячої офтальмології:

Некоторые случаи для нас показались уникальными потому, что наша тактика до этого отличалась существенно от того, что предложила профессор. И обратила наше внимание на недостаток внимания офтальмогенетике. Т.е. не рассматривается каждое заболевание с позиции генетического анализа, анализа состояния глаз родственников, обследование ближайших родственников.

 

Цікавий досвід міжнародної співпраці підкреслили навіть закордоннi хирурги, відзначивши високий рiвень офтальмологiї в Харковi. В подальшому нiмецькi лiкарi обіцяють щомісячні візити до «Офтальміки».

 

Новини. Харків&Україна visti.news

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

bigmir)net TOP 100