Харківський екс-боєць Юрій Нерослик – від порятунку мистецтвом до виставок в США

Реабілітувався від війни малюванням. Як стало відомо Вісті Ньюс, і тепер виставки картин проходять по всій Україні і навіть в Америці. Харківський художник Юрій Нерослик вже навесні закінчить своє 9-соте полотно, і в жодному не пише війну. Її зображує виключно в соціальних плакатах, які стають символами загальноукраїнських флешмобів проти російській агресії та боротьби за полонених.

Невеличка майстерня і десятки полотен на стінах. Сотні зараз у галереях і на виставках. За мольбертом Юрій Нерослик щодня проводить по 12 годин. Покинув малювання в двотисячному та пішов в ІТ-ішники. Але війна повернула. Каже, мистецтвом рятувався. Від контузій, травм хребта і ноги.

Юрій Нерослик, художник, екс-сапер:
Почалася війна, пішов на війну. 14-15 рік – Іловайськ, Щастя. І прийшов перевернутий, отакий.

В АТО служив сапером, у вільний час створював плакати. Навіть на першу виставку поїхав із окопів. Соцлистівок у художника вже близько 3000 тисяч.

-Чому плакати почали?
– Дивіться, це з Майдану, коли студентів розігнали. Мене штовхнуло це.

Ними воює і зараз. Проти окупації та російської агресії, за полонених і арештованих. Одна останніх присвячена Маркову, якого засудили в Італії.

Микита Білостоцький учасник АТО, музеєзнавець:
Настільки різнобічний талант дуже рідко в одній людині співпадає. Тому дуже багатьом, хто приходив на виставку, вони були у захваті.

Натомість у картинах жодного натяку на війну – ні в темах, ні у фарбах.

Я воював за мир, я пишу мир. Я не хочу війни.

Художник ні дня не вчився малювати. І вже опанував десяток жанрів. Дитячі портрети, пейзажі, слов’янські міфічні істоти. Одна з його робіт стала поштовою маркою, 5 постерів стали символами загальнонаціональних флешмобів. А ще саме Юрій Нерослик зробив плакат із українським суперменом.

Спартанці. Україна – це 300 спартанців, ми захищаємося, не нападаємо. Що сказати? От природа ярка, це Слобожанщина.

Нерослик готується везти картини в Київ і Слов’янськ. Щойно фінішувала виставка в архітектурному університеті Харкова.

Яна Кунденко, співорганізаторка виставки:
Как мы открыли выставку, это было как крышка из бутылки, которая выпустила джинна. Они увидели работы Юрия, увидели плакаты, увидели вот это разнообразие всего, с помощью которого он пытается спастись и спасти всех.

15% від кожної проданої картини Юрій передає на благодійність. При тому, що, зазначає, заробляти мистецвтом в Україні складно.

Юрій Нерослик, хуодожник, реабілітувався малюванням:
50 картин в Америці в арт-галереях. І десь 250 близько 300 готових робіт вже. Планую, тому що серій багато, получиться десь 800-900 картин я видам вже весною.

Незважаючи ні на що, харків’янин вже розпочав нову серію робіт. Це буде ілюстрований довідник із півтисячі портретів українців.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.