Харківську обласну філармонію збудують за 2 роки – перший виступ вже у 2019

Велика зала Харківської філармонії відкриє двері вже в 2019 році, як стало відомо Вісті Ньюс. Аби встигнути збудувати складний мистецький об’єкт у такі надкороткі терміни, роботи зараз тривають на кожному квадратному метрі. Паралельно із створенням унікальної ліпнини в старовинній залі зводять багатофункціональну оркестрову яму. Як виглядає мурашник, що за 2 роки стане, найкращою українською філармонією, дізналися наші журналісти.

Харківську філармонію звично називали місцевим довгобудом, адже реконструкцію історичної будівлі почали ще в 2005. Але з 2015-того об’єкт перетворився на живий мурашник, де роботи ведуть на кожній ділянці. Одномоментно тут працюють півтори сотні людей.
Нагадаємо, що влітку 2016-того урочисто відкрили органу залу, тепер черга за ще двома – великою та камерною. Разом майданчики всього комплексу Харківської обласної філармонії зможуть прийняти півтори тисячі поціновувачів мистецтва.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації:
Цю будівлю обіцяли 10 років харків’янам, а ми за 2 роки завершимо будівництво. І це буде одна з найкращих філармоній в Україні.

Відкриття запланували на 2019 рік. Над головою директора Департаменту капбудівництва облдержадміністрації поки чисте небо, а довкруги робочий простір. Але саме тут за 2 роки харків’ян і приїжджих зустрічатиме філармонія.

Сергій Жуков, директор Департаменту капбудівництва ХОДА:

В данный момент идет монтаж исторического зала фойе, который за мной находится. И вот в этом месте, где мы стоим, будет основной вестибюль.

Паралельно роботи тривають за кількома напрямками – фахівці мають об’єднати історію найстарішої концертної організації країни, заснованої в 1929 році, та потреби сучасності.

Сергій Ламакі, генеральний підрядник будівництва:
Реконструкция большого зала филармонии, старого зала, сейчас работы по монтажу лепнины гипсовой, сложная тонкая работа и также работа по стяжке пола.

Далі роботи перемістяться на сцену. Але особливим елементом філармонії будівельники як один називають оркестрову яму.
Сергій Жуков, директор Департаменту капбудівництва ХОДА:

Монтаж оркестровой ямы практически завершен. Она будет работать в 3 плоскостях, и позволит увеличивать зал до 777 мест.

В особливому очікуванні фіналу робіт музиканти філармонії. Її головний диригент називає “храмом музики”. І вже акцентує на тих унікальностях, які матиме комплекс на Римарській.

Юрій Янко, директор і головний диригент Харківської обласної філармонії:

Вы увидите зал таким, каким он был в 19-том веке. Мы увидим там около 30 старых гербов города Харькова, на этом гербе есть жезл Кадуцея, Рог изобилия. Но самое удивительное будет то, чего я не видел ни в одном филармоническом зале, у нас будет ракушка, специально созданная для акустики.

Будівництво триває за підтримки Президента України та Кабінету міністрів. Вже на початку літа обласне керівництво вчергове проінспектує темп робіт у філармонії. Кожна новий візит демонструє, наскільки серйозний темп зведення об’єкту був взятий.

Новини. Харків&Україна visti.news

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

bigmir)net TOP 100