Харківську новорічну ялинку обрали найвищою в Україні

Найвищою новорічною ялинкою в Україні обрали харківську. 36 метрів і 20 сантиметрів – ось він рекорд від землі до краєчка святкової зірки, як стало відомо Вісті Ньюс. Заміряли рекордні параметри професійні геодезисти, тож точність стовідсоткова. І хоча офіційне визнання прийшло до дерева тільки цьогоріч, вже протягом чотирьох років вона тримає звання першої зеленої красуні країни. У 2015 вона навіть була найвищою в усій Європі. Цікаво, що автори ялинки на наступний рік хочуть, щоб їхнє дерево підросло ще на кілька метрів.

Вище за неї в Україні немає. Харківську новорічну ялинку виміряли професійні геодезисти – саме їм довірили зробити заміри для встановлення рекорду.
Олександр Горб, директор навігаційно-геодезичного центру:

Елку мы меряем первый раз, но тем не менее для нас это очень интересный эксперимент. Верхняя точка с учетом того, что порывы ветра, она несколько колеблется, и поэтому лазерный луч, который очень тонкий, ему сложно навестись именно на верхушку точки. Елку мы первый раз меряем.

12 поверхів – це висота новорічної рекордсменки. Цікаво, що її зелені конкурентки в інших містах України відстають на цілу голову. Київська новорічна ялинка заввишки тільки 29 метрів, у Дніпрі – 28, решта – 25 і менше.

Від сьогодні харківська ялинка заввишки 36 метрів і 20 сантиметрів вноситься до Національного реєстру рекордів України в категорію наука та технології.

Рекордсменка є штучною. Без живих дерев у Харкові обходяться вже 10 років. Автором проекту ялинки є харківська художниця Світлани Дуденко, яка вже 22 роки створює новорічне дерево для містян. На збір конструкції щороку витрачають майже місяць, адже, якби українські ялинки міряли за насиченістю технологіями, у неї б і тут був рекорд.

Cамвел Мурджанян, керівник проекту зі встановлення ялинки в Харкові:
Наша красавица – самая высокая, самая технологичная. У нее порядка 100 км гирлянд, на ней установлено. У нее уникальное программное обеспечение, индивидуально конкретно для этой елочки. Здесь использованы абсолютно все энергосберегающие технологии.
Рекордні параметри дерева продиктувало місце, де розташоване дерево, адже площа Свободи налічує 12 гектарів. Наступного року автори проекту обіцяють містянам побити цей рекорд – ялинка підросте ще на кілька метрів і цілком оновить вбрання.

Вісті Ньюс. Новини. Харків&Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

bigmir)net TOP 100