Дивіться «ВІСТІ» на кабельному телеканалі “Трiолан.INFO”

Харківській виставці трипільських артефактів можуть позаздрити світові музеї – Відейко

У Галереї «АВЕК» відкрилася експозиція «Спадщина предків: Трипільська цивілізація», як стало відомо Вісті Ньюс.

Этой экспозиции трипольской керамики могут позавидовать многие музеи мира, –  заявив на відкритті виставки «Спадщина предків: Трипільська цивілізація» в Галереї «АВЕК» відомий український археолог, доктор історичних наук Михайло Відейко. За його словами, представлені артефакти з колекції Feldman Family Museum вражають не тільки своєю кількістю (а їх близько двохсот) та станом збереженості, але й унікальністю. Багато з них не зустрічаються в інших музейних зібраннях не тільки в Україні, а й за кордоном.

Для археологии, для исторической науки данное собрание имеет огромное значение. Дело в том, что роспись трипольских глиняных сосудов – это своего рода пиктографическая письменность, требующая расшифровки. Повторяющиеся узоры, зооморфные и антропоморфные изображения – это не просто декор, а энциклопедия древнейшей цивилизации, существовавшей на территории Украины за века до строительства египетских пирамид, – відмітив Михайло Відейко. – Чем больше таких пиктографических «текстов» в распоряжении ученых, тем больше шансов раскрыть тайны прошлого. Поэтому, продолжая древнеегипетские аллюзии, можно сказать, что вот эта прекрасно сохранившаяся керамика, быть может, трипольский Розеттский камень, ждущий своего Шампольона.

Відзначимо, що виставка «Спадщина предків: Трипільська цивілізація», експонатами якої є предмети з колекції Feldman Family Museum, відкрилася в Галереї «АВЕК» 21-го вересня. Вона покликана познайомити українців, в першу чергу харків’ян і гостей міста, з артефактами стародавньої культури хліборобів, яка була поширена на території Дунайсько-Дніпровського межиріччя в епоху енеоліту.

Триполье — это первый хлеб, первый металл, начало земледельческого мировоззрения на земле, которую сейчас называют Украиной. Создатели трипольской цивилизации вместе с другими народами стояли у истоков Европы как таковой и оказали огромное влияние на всю нашу культур, –  розповідають організатори виставки.

Виставка «Спадщина предків: Трипільська цивілізація» буде експонуватися до 3-го грудня, вхід вільний. Час роботи Галереї «АВЕК» – з 10:00 до 22:00, без перерв і вихідних. З 16:00 до 20:00 на виставці будуть проводитися екскурсії.

Поділитися

з питань співпраці (093) 813-75-44 vistinews.kh@gmail.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказуванні посилання на безпосередню адресу матеріалу і згадуванні назви visti.news. Матеріали з позначкою “реклама” публікуються на правах реклами, відповідальність за зміст несе рекламодавець. © Усі права захищені, 2023