Харківський художник створив оленів з дроту

Харків’янин створив оленів Санти. Художник по металу Олександр Руденко з літа працював над новорічною фігурою. У святкову ніч благородна тварина привезе свято на центральну площу одного з обласних центрів України. У колекції майстра за кілька років зібралася велика родина оленів – від 10 см заввишки до рекордсмена в понад 3,5 метри. Як із 40 кілограмів дроту створити мистецтво – знають журналісти Вісті Ньюс.

Від ратиць до кінчиків рогів тут 3,5 метри та 40 кг дроту. Олександр Руденко тримає в руках своїх перших оленів, а ось новий новорічний транспорт чарівника сам би міг покатати майстра.

Олександр Руденко, художник з металу:
Я могу долго думать, как сделать такого оленя. И совершенно не раздумывал, как сделать этого. То есть я как художник на холсте, брал проволоку и самыми простыми способами – плоскогубцы и кусачки – приваривал кусочки.

 Олень Санти починався з носа. Невеличка деталь на початку поміщалася на столі, а далі, аби дістатися до нього, майстру довелося озброїтися драбинами. А ще – фото, відео та довідниками. Олександр прагнув реалістичності у всіх деталях – могутні груди, багаті роги та витончені ратиці.

Олександр Руденко, художник з металу:
Характер начинается с носа. Я стараюсь делать их улыбчивыми, хоть они по природе и разных характеров. И поэтому голова – это почти половина работы. Когда уже голова появилась, то надо уделить внимание его ногам. Потому что у ног ходят дети, у каждого свой угол восприятия.
Олександр зовсім немає художньої освіти й замальовок для майбутніх творів не робить. Ескіз є в голові, і вже звідти він ніби 3D принтер роздруковує скульптуру. На етапі зварювання залучив помічника, тепер жартує, що дружина добре варить не тільки борщ.

Вікторія Руденко, помічниці художника з металу:
Резать и гнуть проволоку. У меня это хорошо получается. В этом и заключалась моя помощь. Но совсем недавно интерес меня переборол. Я сказала себе: я смогу это. Сварочник изначально, когда он был первый, то было страшно. Сейчас, когда это все очень красиво. Для меня девочки гламурной прикольно. Ты одеваешь, все защищено. Все какие-то, не знаю, как точно это называется – все эти прищепочки, все это есть. Это прикольно делать.
Традиційно до 31-го грудня кількість тематичних творів у автора зростає. З’являються і символи прийдешнього року. Хоча до завершення зодіакального кола має пройти ще кілька років.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.