Дивіться «ВІСТІ» на кабельному телеканалі “Трiолан.INFO”

Харківській блогерці виписали штраф понад 1,5 млн грн за машину на єврономерах

В Україні новий мільйонний штраф за машину на єврономерах. Але на цей раз не тільки сума покарання привертає увагу, йдеться про 1,75 млн грн, а й особа водійки, як стало відомо Вісті Ньюс. За Мерседес без проведення митного оформлення та сплати відповідних платежів має заплатити харківська блогерка Анна Кривуц. Підписники її знають за ніком danger.ann і скандально відомими негативними роліками про патрульних. 19-річна водійка вважає виписаний штраф помстою та наголошує, машина взагалі не її. Офіційна ж позиція Харківської митниці ДФС кардинально протилежна. Штрафів за нерозмитнені машини в Україні стає дедалі більше, і все частіше вони обраховуються мільйонами. Тільки на Харківщині протягом минулого року штрафів за євробляхи наклали на майже 13 млн грн.

Водіння нерозмитненого «MERCEDES-BENZ CLK320» обійдеться у мільйон 750 тис. грн. Такий штраф виписали харківській блогерці Анні Кривуц. Щоправда, водійка переконує – машина не її й навіть, де зараз транспорт, не знає.

Анна Кривуц, оштрафований блогер:
Меня нашел в интернете молодой человек и попросил по приколу – будешь моим водителем? Я такая, конечно, буду. Давай покатаемся. После этого он мне дал машину. Нечасто, не каждый день я начала на ней ездить. После этого мне несколько раз полиция выписывала штраф. И по ходу я их очень сильно злила, и они передали мои данные в таможню.

Дані про машину до митниці дійсно передали з Управління патрульної поліції. За законом вони мають таке право. У ДФС інформують – 21 листопада 2017 року їм надіслали лист щодо фактів систематичного користування Кривуц саме «MERCEDES-BENZ CLK320». Дівчина неодноразово затримувалася через порушення правил дорожнього руху. Яскравих прикладів спілкування з копами достатньо.

– А за что вы меня остановили вообще?
– У вас установлены спецсигналы.
– Да, нет у меня никаких спецсигналов.
– Девушка, я еще раз говорю, мы услышали из вашего автомобиля спецсигнал.
– А у вас там какая-то антенка стоит в мозгах?
– Наверное, стоит антенка.

І вже фіскали з’ясували, що водійка незаконно користувалася Мерседесом без проведення його митного оформлення та сплати митних платежів. Її визнали винною у порушенні 485 статті Митного Кодексу.

Євген Ріяко, адвокат:
Нарушение целей, для которых ввозился автомобиль. То есть это не цель транзита, а использование в личных целях транспортного средства. И в этом случае включается Таможенный кодекс и ответственность, предусмотренная статьей, которая гласит следующее – государство имеет право взыскать с такого человека сумму размере 300% от всех неуплаченных таможенных платежей.

Щоправда, двомільйонний штраф блогера харківські євроактивісти називають специфічним піаром.

Олексій Кусов, голова прес-служби ГО “Авто Євро Сила”:

Анна использует разные автомобили. И это можно видеть в соцсетях – ее постоянно останавливают сотрудники патрульной полиции, потому что она их провоцирует. Она умышленно совершает дорожно-транспортные нарушения по ПДД, чтобы привлечь к себе внимание.

Тим часом мільйонних штрафів за порушення правил розмитнення стає все більше. За даними, ДФС у 2017 році на Харківщині оштрафували 15 людей. У середньому сума покарання сягала 860 тисяч гривень, а загалом наблизилася до 13 млн.
Анна Кривуц зараз їздить на Лексусі, він також з єврономерами. Говорить, митних правил не порушує та збирається судитися.

Анна Кривуц, оштрафований блогер:

Судиться. Потом на моральную компенсацию подавать и потом куплю себе еще один Лексус.

А ось адвокати говорять про іншу статистику. 90% подібних справ водії програють. Тож при купівлі автівки з литовськими номерами варто краще перевіряти, на яких умовах ви берете машину.

Поділитися

з питань співпраці (093) 813-75-44 vistinews.kh@gmail.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказуванні посилання на безпосередню адресу матеріалу і згадуванні назви visti.news. Матеріали з позначкою “реклама” публікуються на правах реклами, відповідальність за зміст несе рекламодавець. © Усі права захищені, 2023