Дивіться «ВІСТІ» на кабельному телеканалі “Трiолан.INFO”

Харківський 8-річний шахіст завоював кубок

Завоював кубок, готуючись до Чемпіонату світу. Харківський шахіст Тихон Черняєв взяв участь у першому турнірі на Кубок голови Харківської облдержадміністрації, як стало відомо Вісті Ньюс.  Змагання вперше проходить в регіоні, і зібрало 120 спортсменів. 8-річному спортсмену вручили приз глядацьких симпатій. Нагадаємо, що влітку юнак виборов одразу 2 золота в Мінську, а в листопаді їде до Іспанії за новими перемогами.

Тихон Черняєв, чемпіон світу з шахів серед кадетів:

Он выиграл ладью, а я – коня. Надо было отходить ферзем, а он отошел не туда и просто зевнул.

Тихону 8 років. Проте шахіст завжди прагне обрати собі старших суперників. З Чемпіонату світу серед кадетів, що пройшов влітку в Мінську, привіз 2 золота з бліц-шахів і рапіда. Теж боровся з дорослішими гравцями. Хоче стати наймолодшим чемпіоном світу серед дорослих.

Тихон Черняєв, чемпіон світу з шахів серед кадетів:

Характер, бороться до последнего и никогда не сдаваться.

Мама спортсмена була з ним у Мінську, тепер разом готуються до поїздки на Чемпіонат в Іспанію. А все почалося з першого візиту в шаховий клуб у 3,5 роки.

 Світлана Черняєва, мати юного шахового чемпіона:

Если в 9 месяцев ребенок встал и пошел, а в 2 года знал уже все машины марки, он спрашивал, что такое цифры, ему было интересно. Он был такой любознательный. Ну, и первая мысль, которая приходит на ум, что же развивает мозг? Что его тренирует? Это шахматы.

Щодня грі королів Тихон віддає понад 4 години, це теорія, живі партії й он-лайн гра. Юний спортсмен взагалі не хвилюється, коли сідає за шахівницю. Замість нього це робить головний вболівальник.

Світлана Черняєва, мати юного шахового чемпіона:

Блиц – еще более нервы. Потому что каждая партия, исход быстрее и быстрее. Вот по накалу по нарастающей идет. Мне как маме всегда тяжело, но я стараюсь это максимально не показывать. Для меня самое главное, чтобы ребенок был счастлив. И, конечно же, я очень радуюсь его победам.

Так було і в Мінську, так і в Харкові – на першому турнірі на Кубок голови Харківської облдержадміністрації. Останній зібрав 120 найкращих гравців регіону.

 Сергій Гусаров, президент Харківської обласної федерації шахів:

5 гросмейстерів МК, 15 майстрів спорту, 35 чоловік – кандидатів у майстри спорту й інші першорозрядники такі потужні, у яких високий рейтинг є.

На обласному змаганні спортсмену вручили Кубок глядацьких симпатій.

Поділитися

з питань співпраці (093) 813-75-44 vistinews.kh@gmail.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказуванні посилання на безпосередню адресу матеріалу і згадуванні назви visti.news. Матеріали з позначкою “реклама” публікуються на правах реклами, відповідальність за зміст несе рекламодавець. © Усі права захищені, 2023