Харківських лікарів інструктує військовий парамедик: світовий досвід тактичної медицини

Військовий парамедик інструктує Харківських лікарів. Після волонтерства та побаченого на передовій звичайний підприємець пішов у лікарняну справу, як стало відомо Вісті Ньюс. Денис Блохін за плечима має непересічну АТОшну практику, помножену на світовий досвід тактичної медицини. Саме цей напрямок в умовах реформування сфери охорони здоров’я є прикладом для рівняння сучасному українському медику, навіть якщо той працює поза зоною військових конфліктів.

Підприємець – волонтер – парамедик – інструктор тактичної медицини. Це шлях Дениса Блохіна за 4 роки. Війна цілком змінила життя харків’янина. У грудні 2014 року чоловік рятував поранених військових на Донеччині й евакуював місцевих.

Денис Блохін, парамедик, інструктор з допомоги на дошпитальному етапі:

Тяжелые дни были и в ДАПе, и вокруг ДАПа все, что происходило. И после того, как в ДАПе все закончилось, нас перебросили на направление в Дебальцево. И в последние дни моей, скажем так, ротации мы занимались интенсивной эвакуацией гражданского населения.

Він як волонтер медслужби “ASAP” працював із легендарним “Хоттабичем” і на передовій переконався, добровольцям і навіть медикам того часу просто не вистачало профнавичок. Тому поїхав на меднавчання до Естонії, потім були американські, литовські та румунські курси. І відтоді харків’янин вже сам на полігонах і в АТО став вчити бійців, що і як робити у перші та найважливіші хвилини для пораненого, аби зберегти життя.

Денис Блохін, парамедик, інструктор з допомоги на дошпитальному етапі:

Наши труды не прошли напрасно, потому что общаясь с врачами, которые принимают людей в первых стационарах, они говорят, что достаточно вырос к концу 15-го года уровень оказания помощи.

Тепер Денис інструктор в навчально-тренувальному відділі Центру Екстреної меддопомоги та медицини катастроф – заповнює прогалини в знаннях вже цивільних медиків.

У ході реформування медицини, коли бригади швидких будуть реагувати акцентовано на екстрені виклики – зокрема, нещасні випадки та надзвичайні події – військовий і закордонний досвід Дениса саме став у пригоді.

Володимир Кулік завідувач навчально-тренувального відділу Центру Екстреної меддопомоги та медицини катастроф:

Над этим как раз и работаем. Для того, чтобы работать, как весь мир. Долгое время скорая помощь выполняла роль, скажем так, поликлиническую. Очень много вызовов, большой процент вызовов занимают консультативный характер. Там, где счет на секунды идет, вот тут как раз опыт тактической медицины он очень важен.

Тренування Денис проводить, занурюючи учнів в ситуацій форс-мажорів. Говорить, лікар має знати світові алгоритми дій хоч при урагані, хоч при вибухах чи заворушеннях на акціях протесту. Теорії немає, тільки практика. Медсестрі Яні вже довелося використати один з уроків інструктора – знадобився алгоритм дій при пожежі.

Яна Конофольська, молодша медсестра на швидкій:

Была ситуация стрессовая. Все бегали, суетились, все кричали, плакали, всем было больно, плохо. Все нуждались в помощи, это в основном обезболивающие уколы, асептические повязки и оказание помощи по поводу психологического состояния человека.

Денис з особливо радіє на тренуваннях учням-немедикам. Та чекає на той час, коли українське суспільство перейме практику багатьох європейських країн, де знати правила першої меддопомоги – це обов’язок не тільки поліції та рятувальників, а і пересічних громадян. Статистика свідчить, що допомога, надана в перші хвилини, дає шанс виживання приблизно 80%. І вже за 10 хвилин відсоток зменшується до 5%.

фото з особистого архіву

 

Залишити відповідь