Харківське метро за 320 млн євро почнуть будувати у 2018 році

Остаточне підписання угод про будівництво метро в Харкові відбулося, як з’ясували Вісті Ньюс. Відомо, що до будівництва візьмуться в 2018 році. Завершити роботи обіцяють за 4 роки. Але і на решту року поточного є плани — триватиме технічна підготовка та закупівля матеріалів. У мерії повідомили, що частину харків’ян, що проживають у зоні будівництва, відселять. Нагадаємо, що будівництво нових станцій харківської підземки відбудеться за рахунок фінансування ЄБРР і ЄІБ.


11-го грудня у Києві був підписаний договір про фінансування будівництва харківського метро. Його уклали керівництво Європейського банку реконструкції та розвитку, Європейського інвестиційного банку за участю Президента України Петра Порошенка. На реалізацію проекту виділять 320 млн євро. Нагадаю, що ця сума — це дві станції «Державінська» і «Одеська», будівництво Олексіївського електродепо і 85 нових вагонів. 19-го грудня фінальний документ уклали вже в Харкові. Підписники розповіли, на яких умовах надійде 160 млн євро від ЄБРР.

Аджунер Шевкі, представник ЄБРР в Україні:
Фінансування розраховане на 18 років, з яких 5 років — так званий пільговий період, тобто за пільговою відсотковою ставкою. Тобто проект цей досить довготривалий.
Згідно з умовами кредитування будь-яке міське майно в заставу передавати не будуть. Країна дала державні гарантії.

Геннадій Кернес, Харківський міський голова:
Что касается процентов — это где-то в среднем выйдет 1,5%. А также мы получили решение Кабинета Министров, Верховной Рады, подписал Президент такое распоряжение, что 50% компенсирует госбюджет, 50% — горбюджет, и мы обслуживаем данный кредит. Это первое, и второе, какими деньгами будет учавствовать город, это на уровне до 80 млн.
Переговорний процес, що передував укладанню документів, тривав 6 років. На зведення 31-шої та 32-гої станцій за планами має піти 4 роки. Для продовження зеленої гілки частину харківських родин доведеться відселити. Мова, про житлові об’єкти, які потрапили в зону будівництва. Житло викупить мерія.
Геннадій Кернес, Харківський міський голова:
Мы уже имеем планы и ведем такую работу по предложения. Мы будем выкупать недвижимость, принадлежащую гражданам Украины.
Одеський ринок у зону робіт не потрапив. Наразі на місці майбутніх станцій приступили до риття котлованів. А на Олексіївці тим часом триває будівництво шляхів для депо.

Новини. Харків&Україна visti.news

bigmir)net TOP 100