Харківська школярка вдруге поспіль перемогла на європейській математичній олімпіаді

Математика з дівочим обличчям. Одинадцятикласниця з Харкова вдруге поспіль перемогла на європейській математичній олімпіаді для школярок, як стало відомо Вісті Ньюс. Аліна Гарбузова набрала максимальний бал і за кілька місяців буде поступати на факультет фізмату. Вчителі дівчини не виключають, що здібності Аліни дозволять їй повторити нещодавній тріумф української вченої Марини В’язовської. Киянка у 2016 році зробила світовий прорив у математиці, розв’язавши надскладну задачу.

Аліна в математиці з 5-го класу. У світі цифр школярка вже 6 років. Одинадцятикласниця вдруге поспіль із Європейської математичної олімпіади для дівчат привозить золото.

Аліна Гарбузова, переможниця VII Європейської математичної олімпіади для дівчат European Girls’ Mathematical Olympiad:
Во второй раз намного больше переживала, потому что нельзя было опустить планку. В прошлом году было золото, поэтому хуже выступить я никак не могла.

Дівчина поборола і хвилювання, і 6 задач на максимально можливий бал. За півтора місяця їй закінчувати школу, що робитиме після, точно знає.

Аліна Гарбузова, переможниця VII Європейської математичної олімпіади для дівчат European Girls’ Mathematical Olympiad:

Это точно будет что-то связанное с математикой – не пропадать же стольким усилиям!

Вчителі передбачають Аліні яскраве математичне майбутнє. Тим більш що є гарні приклади. Два роки тому весь науковий світ сколихнуло відкриття української вченої-математика. Марина В’язовська розв’язала задачу пакування куль у 8-ми та 24-вимірному просторах. До цього ніхто не міг знайти рішення і вийти за межі трьох вимірів. Її рішення колеги назвали приголомшуюче простим і присудили почесну премію Салема.
Що цікаво, В’язовська, як і Аліна Гарбузова, свого часу вчилася у вітчизняній школі, брала участь і перемагала в численних олімпіадах. Обидві довели, у математики в тому числі жіноче й українське обличчя.

Сергій Ліфів, заслужений вчитель України (математик):

У нас много раз уже, у мня Алина – не первая девочка, которая получала золотую медаль. У меня до этого была Соня Дубовая, можно посмотреть, тут есть ее фотография. Она тоже дважды получала золотую медаль на международной олимпиаде для девочек. Украина этим и отличается, у нас команда на международной олимпиаде состоит из 6 человек, так вот у нас были неоднократно годы, когда у нас 3 мальчика и 3 девочки.

Але є ще одна спільна риса, яка єднає математика-початківця і визнану науковцю – киянка зараз живе в Німеччині, а Аліна планує вчитися закордоном. Як показує практика, так зробила більшість випускників-переможців математичних олімпіад.

Аліна Гарбузова, переможниця VII Європейської математичної олімпіади для дівчат European Girls’ Mathematical Olympiad:

На самом деле очень бы хотелось уехать. Вот например, многие мои друзья из Киева и Харькова уезжают в MIT. Но пока на первый курс у меня нет такой возможности. И я скорее всего поступлю в университет имени Каразина.

Українських математиків на навчання і роботу запрошують Англія, США, Франція, Німеччина, Румунія. Причини виїзду – прості.

Анастасія Лисакевич, вчителька математики:

У нас сейчас в стране не самая лучшая ситуация с наукой. И с тем же финансированием проблемы. Вроде бы, казалось, отдельное финансирование математикам не надо, но просто элементарно про зарплаты речь идет. На самом деле, большинство тех, кто хочет всерьез заниматься наукой, у кого это получается, вынуждены уезжать.

Поки ж одинадцятикласниця готується до відбору на міжнародну олімпіаду, із 16 претендентів – вона єдина дівчина. У травні вирішиться, чи стане вона однією з шести найрозумніших, хто поїде на змагання в Румунію.

ФОТО matholymp.com.ua

Залишити відповідь