Харківська компанія FED розробила агрегати для надсучасного супутника

За рік франко-італійська компанія “Thales Alenia Space” запустить найбільш потужний телекомунікаційний супутник. Одразу 2 агрегати в ньому розроблені та виготовлені в Харкові. Це іонно-плазмовий двигун і система охолодження. Створили ноу-хау інженери компанії FED.

У 1-му кварталі наступного року європейці запустять новий супутник. Він стане проривом у сфері телекомунікаційного зв’язку, адже є найбільшим за габаритами та потужністю. До появи революційного апарату в тому числі причетні й українці.

Харківські інженери та агрегатники створили одразу два “органа” для майбутнього супутника. По-перше, йдеться про систему охолодження. На її розробку та виготовлення компанія FED виграла тендер у франко-італійської компанії “Thales Alenia Space”. У кілька разів збільшена потужність вимагала нового підходу до охолодження. Розробники придумали та втілили принципово нову двофазову систему.

Віктор Попов голова правління ПАТ «FED»

Это будет с точки зрения техники – технический Юрий Гагарин вместе с нашей системой охлаждения. Почему? Потому что до этого тепло на спутниках можно было отводить традиционными методами. Сегодня традиционными методами спутник в 22 киловатта мощности, а предыдущие максимумы были 14, – невозможно. И вот здесь это ноу-хау позволило нам выиграть тендер и выполнять эту работу.

Другий орган, який дали супутнику харків’яни,  власне, серце супутника. Новий двигун.

Віктор Попов голова правління ПАТ «FED»

На этом спутнике будет применен, впервые применен как маршевый двигатель – ионно-плазменные двигатели. До этого для спутников для вывода на стационарные орбиты использовались жидкостные двигатели. Но они тяжелые – тонна веса. А сегодня использование ионно-плазменных двигателей вместо тонны веса весит 100 кг.

Замість 900 кг ваги колишнього двигуна супутник нестиме додаткову апаратуру. І це також впливає на збільшення його потужності.

Іонно-плазмовий двигун хочуть використовувати й в Україні.

Мне очень приятно, что и наше космическое агентство в лице флагмана КБ “Южное”, оно уже имеет программу создания пока малоразмерных спутников. Но опять же, там это будет применяться очень широко.

У ФЕД поставили собі завдання в наступні максимум 5 років реалізувати серійне виробництво іонно-плазмових двигунів в Україні. Вважають, за ними майбутнє – саме з них колись розпочнеться доба ракетно-електричних двигунів в Космосі, маневри на орбіті, прибирання космічного сміття та, міжпланетні перельоти.

Залишити відповідь