Харківська чиновниця не внесла до декларації коштовності вартістю понад 600 тис. грн

Харківська прокуратура підозрює голову адміністрації одного з районів Харкова у декларуванні недостовірної інформації, як стало відомо Вісті Ньюс. Чиновниця не внесла до документа відомості про коштовності вартістю понад 600 тис. грн. Їх знайшли під час обшуку в рамках розслідування кримінального провадження в березні. Голова району прокоментувала оголошену їй підозру. У справі триває досудове розслідування. Закон передбачає покарання за неправдиву декларацію від штрафу до позбавлення волі до 2 років.

Віта Дубовик, прес-секретар прокуратури Харківської області:
За даними слідства під час обшуку за місцем мешканця та роботи посадовця було вилучено ювелірні прикраси, вони були направлені на експертизу. І за даними експертизи, вони коштують більше 600 тис. грн. Згідно з законом “Про запобігання корупції”, до декларації посадовці мають вносити будь-яке рухоме майно, яке коштує понад 100 прожиткових мінімумів. Станом на 2018 рік це сума 170 тис. грн і більше. У 17 і 16 роках сума була меншою, тому що прожитковий мінімум у нас щороку зростає. Отже, ці ювелірні прикраси мали бути зазначені в деклараціях, однак ані за 16, ані за 17 рік у деклараціях цього посадовця, ані у її власності, ані в її сім’ї цих коштовностей немає. Тому було оголошено підозру. Ми вважаємо, що ці дії підпадають під ст. 366 пр. 1 ККУ. Крім того вже сьогодні прокуратура Харківської області направила до суду 2 клопотанні – перше про обрання запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту і друге клопотання про відсторонення від виконання службових обов’язків на час досудового розслідування.

Тетяна Цибульнік, голова Новобаварського району:

На госслужбе в органах местного самоуправления я работаю официально с февраля 2011 года. До того я вела совместно с мужем бизнес. Я проживаю с 97 года в доме, который мы построили совместно с мужем площадью 250 кв м. Моя семья всегда имела несколько автомобилей. Я пришла в органы местной власти, простите, не из-под контейнерной площадки. Моя семья всегда хорошо зарабатывала. Более того, что касается ювелирных изделий, которые вы видели в СМИ, у меня дома. Моей маме 77 лет, она уже их не носит, она на пенсии. В 2013 году умерла моя свекровь, мой муж – единственный сын. Там большая часть, которая досталась по наследству. Оно все старое. Если вы внимательно рассмотрите фотографии этих изделий, мы будем требовать экспертизы этих изделий, это по мере следствия.

Залишити відповідь