Дивіться «ВІСТІ» на кабельному телеканалі “Трiолан.INFO”

Харківщина: Сонячна енергія в оселі – як обігріти дім і заробити на цьому

Відновлювальна енергія  модно та практично. Зараз лідерами в Україні з встановлення “домашніх” сонячних станцій є Львів, Одеса, Херсон, Миколаїв і Дніпропетровськ. Але позитивну динаміку з переходу на сонячні батареї або сонячні фотоелектричні модулі демонструє і Харків. Тож, чи варто встановлювати сонячні батареї, щоб зекономити, та чи справді сонячна станція краще фінансове вкладання ніж квартира, розбиралися журналісти Вісті Ньюс.

Доступні, автономні, екологічні та не потребують ліцензування. За останні 4 роки кількість домашніх сонячних електростанцій в Україні зросла в 375 разів. У 2014 році сімей-першопрохідців, які перейшли на сонячну енергію, було лише 20. Нещодавно долучитися ж до альтернативних джерел енергії вирішила і родина Нікітюків із Люботину. Сонячна станція у домоволодінні працює з червня 2018 року. Її потужність 30 кіловат. Сім’я продала квартиру, щоб вкласти гроші у «еко» енергію та не жалкує.

Жанна Нікітюк, власниця сонячної “домашньої” станції:

Поначалу было необычно, но сейчас привыкли. Мне кажется, что она как-будто тут и стояла постоянно. Во-первых, вложение денег, финансовая сторона интересная, когда делали подсчет, сказали, что окупается  это тоже реально. Не то, что нужно ждать 20-30 лет, мы довольны, рекомендую.

Власники сонячної станції підкреслюють, у них немає проблем із експлуатацією та обслуговуванням. Екостанція навіть сама себе очищує, сніг та дощ  не проблема. Монтаж установки займає приблизно місяць. Спочатку роблять фундамент, це якщо установка на землі, а потім переходять до зборки панелей.

Жанна Нікітюк, власниця сонячної “домашньої” станції:

Станция, допустим, работает в течение месяца. Какое количество дней в месяце, идет отсчет. Плюс, можно сказать 15 евро-центов/киловатт. Если дни солнечные, как сегодня, то соответственно станция работает на полную мощность, если пасмурно, то идёт понижение. Всё зависит от небесной канцелярии.

Жанна ділиться, що проблем з оформлення фінансової сторони та підключення сонячної станції не було. Перерахування коштів відбувається на картку банка.

Жанна Нікітюк, власниця сонячної “домашньої” станції:

Так как мы интересовались альтернативными источниками энергии, мы посетили в Харькове выставку Экспо. Там были представлены всевозможные фирмы и больше всего нам уделили внимание фирма “Атмосфера”. Там очень толковые ребята, они пошагово рассказали весь процесс от подключения до выдачи ключей. Рассказали, куда идти, какие заявления писать. Нам очень повезло, что именно в Люботине, где мы установили станцию, работает и живет дилер. Он приехал и дал полезную информацию. Сейчас уже пошла тенденция даже у нас в Люботине, мы, как говорится, были в первой тройке, но люди подключаются еще и еще. На данный этап, я могу сказать, это выгоднее даже чем сдавать какую-то комнату.

Експерти наголошують  дохід із сонячної станції буде до 2030 року включно, згідно з зеленим тарифом, який наразі діє в Україні.

Людмила Алдохіна, представник компанії «Атмосфера»:

В Украине на сегодняшний день самый высокий тариф по Европе. Он составляет 15 евроцента. Этот тариф продлится до конца этого года и в следующем году тариф упадет на 20%. Т.е. люди и предприниматели, которые установят себе солнечные станции в этом году, то для них тариф сохранится до 2030 года. Если раньше мы рассказывали людям, что это более выгодно, то теперь люди дают обратную связь, и они нам рассказывают, что это более выгодно, что приятно.Тенденция к увеличению, пошел активный рост, потому что, стоимость оборудования стала дешевле, более доступно и экономически более привлекательно. Люди стали узнавать, что эта тема есть. Если раньше, был самый активный регион Львов, Одесса, Херсон, Николаев, Днепропетровск, то сейчас уже такие регионы, как Харьков тоже начали просыпаться. Для статистики, во Львове солнечной энергии меньше, чем в Харькове, но станции больше чем в Харькове в 10 раз. Поэтому Харькову еще расти и расти, мы всё для этого сделаем, для того, чтобы люди узнали, что такие возможности есть.

У люботинській родині власників “сонячної” станції жартують, щоб долучитися до “екобізнесу”, необхідно мати підприємницьку складову  тобто вміти рахувати свої гроші та бажати заробити.

Поділитися

з питань співпраці (093) 813-75-44 vistinews.kh@gmail.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказуванні посилання на безпосередню адресу матеріалу і згадуванні назви visti.news. Матеріали з позначкою “реклама” публікуються на правах реклами, відповідальність за зміст несе рекламодавець. © Усі права захищені, 2023