Дивіться «ВІСТІ» на кабельному телеканалі “Трiолан.INFO”

Харківщина дерусифікується: Залужне замість села Ватутіне

У Харківській області перейменовують населений пункт. Пройшов черговий етап для перейменування на Залужне села Ватутіне.

У мережі переназва викликала великий резонанс. Багато хто побачив у цьому присвяту генералу Залужному. Але староста поки що села Ватутіне наголошує, перейменування куди масштабніше і символічне. Відправити Ватутіне у відставку попоросили місцеві військовослужбовці, ініціативу схвалили під час проведеного в селі опитування.

Владислав Фадєєв, староста Ватутінського старостинського округу:

Гарне село, і школа, і садик, і амбулаторія – усе таке добротне. Але назва… Ганебна, ганебна. Так мені сказали військові. Я кажу, я з вами згоден. І я тоді вже начав міркувати, як можна назвати. Ну, і підійшов до Ватутіна, думаю, міняти так генерала на генерала (сміється). Але ж офіційно ми ж «за лугом». Ви розумієте, наші нащадки, коли піде наше покоління, назвуть і в честь генерала, і як захочуть

До перейменування майбутні залужани ставляться по-різному. Тому серед мешканців провели опитування. Назви пропонували різні: Лісове, Десятка, Ордовка тощо.

Вікторія, мешканка села, волонтерка:

Я вважаю, що Залужне – це непогана назва. Тому що хто б що не говорив, ще давно, до появи нашого селища, до появи того, як це назвали Ватутіно. У нас там був луг.

Оксана, мешканка села:

Жалко, что Ватутино – привикли вже. Хоч це і поганий дядько, як кажуть. Ну, ми привикли до такого Ватутіно. Ну, будуть міняти.

Тим часом Залужне вже погодили на рівні громади і обласних депутатів. Тепер рішення за Верховною Радою. Вказівники з назвою Ватутіне, як і барільєф герою радянського союзу в селі прибрали.

Владислав Фадєєв, староста Ватутінського старостинського округу:

Це був барельєф Миколи Федоровича Ватутіна, радянського генерала. Дехто каже, що цей генерал звільняв наше село. Я кажу, що він нічого не звільняв наше село. Тому що наше село з’явилося в 47-му році, коли колектив хлібної бази 74 рішив назвати це поселення селом Ватутіне. В жовто-блактине тризуб тут зробимо. Все буде в наших національних традиціях.

Ганна Черненко, Володимир Павлов. Вісті

Поділитися

з питань співпраці (093) 813-75-44 vistinews.kh@gmail.com

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказуванні посилання на безпосередню адресу матеріалу і згадуванні назви visti.news. Матеріали з позначкою “реклама” публікуються на правах реклами, відповідальність за зміст несе рекламодавець. © Усі права захищені, 2023