Харківщина: Вбили дитину – жінка звинувачує лікаря пологового у смерті ненародженого немовляти

Приїхала народжувати, але втратила дитину вже в пологовому. У Дергачах, що під Харковом, родина звинувачує лікаря в смерті ненародженого немовляти, як стало відомо Вісті Ньюс. Жінка три дні пробула у відділенні й просила простимулювати пологи, та завідувач відділення відмовив. Урешті серце хлопчика зупинилося. Зараз трагедію розслідують правоохоронці.

Марина та Валерій намагалися завести малюка 3 роки. У жінки негативний резус-фактор, і зачати дитину їй складніше, ніж іншим. 9 місяців тому це вдалося. Вагітність проходила без жодних ускладнень, пологи призначали на 11 жовтня. Але за 2 дні до цієї дати дитина померла ненародженою.

Марина Іваненко, постраждала мати:
Пішли слухати серце, а воно вже не б’ється.

Трагедії передували майже три дні в пологовому відділенні. 10-го жовтня у жінки почали відходити води. Швидка відвезла Марину до пологового відділення Дергачівської центральної райлікарні. Лікаря для пологів спеціально не обирали. Потрапили до чергового. Ним виявився завідувач пологового відділення.

Марина Іваненко, постраждала мати:
Подивився і сказав, іди погуляй. А я кажу, ну, в мене сильно боліт живіт, може, треба крапельницю, викликати пологи? Він сказав, що “ти мені строїш істерики”. Ти тут не одна така. 30% жінок народжують так. Іди погуляй, щоб почалася пологова діяльність.

Але цього так і не сталося. Пологи довелося викликати штучно, але не тоді, коли жінка просила, а коли маля вже загинуло.
У лікарні не відповідають на дзвінки, двері відділення зачинили. Навіть дверний дзвінок вимкнули.
Тим часом Марина вже вдома. Згадує, на 9-му місяці вагітності приходила на УЗД і до Андрія Фьокліна. Тоді дізналася, що малюк у порядку. І про розцінки на пологи.

Марина Іваненко, постраждала мати:

А він мені каже: “Ти ж понімаєш, що ти не кожен день народжуєш. Це ж тобі не конвеєр, що ти по 15 будеш рожать”. Я його питаю: “А скільки ж у вас коштують роди?”. Він каже: “У мене 8,5. А в других я не знаю”.

Лікар зустрітися для розмови відмовився. По телефону небагатослівний. Наголосив, стимуляція пологів – справа необов’язкова.

 Андрій Фьоклін, завідувач пологового відділення Дергачівської центральної райлікарні:

Давайте мы дождемся результатов патанатомического заключения, и тогда уже будем о чем-то говорить предметно.

Батько написав заяви до поліції та прокуратури.

 Валерій і Марина Іваненко, постраждала родина:

– Будем добиваться всего, чтоб просто так безнаказанно это не осталось. Будем контролировать. Я просто так это не оставлю.

– Мені єдине хочеться, щоб його посадили, і він не калічив судьби других людей.

Слідчі почали досудове розслідування щодо смерті ненародженого хлопчика. Справу будуть розслідувати за статтею “неналежне виконання професійних обов’язків медпрацівником”.

 Едуард Кравецький, начальник слідчого відділу Дергачівського ВП ГУНП в Харківській області:
На даний час вилучена історія хвороби, буде накладений арешт і в подальшому буде призначена комплексна судово-медична експертиза.  На жаль, лікар відмовився давати покази. На даний час це його право.

Якщо провину лікаря доведуть, йому може загрожувати до трьох років позбавлення волі з забороною обіймати посаду.

Залишити відповідь