Харківщина: спалах вірусу гепатиту А набирає обертів

29 хворих на гепатит А, із них майже половина – діти. У селі Андріївка, що на Харківщини, спалах вірусу набирає обертів, як стало відомо Вісті Ньюс. Місцеві хворіють цілими родинами. Основною причиною експерти вважають воду, але що принесло зараження у колодязі та свердловини, поки визначити не можуть. Як живе село, в якому немає централізованої подачі води.


На вулиці Некрасова зареєстрували одразу 2 спалахи гепатиту. Будинок Олександра практично між осередками хвороби.

Олександр, мешканець с. Андріївка, сусід захворілих родин:
Одні заболіли і через хату одні заболіли. І 12 год, і 6 год, і 7, і 8 – п’ятеро дітей, і тута троє, і оце всі боліють, і батьки тут поболіли.

Централізованого водопостачання в Андріївці немає, люди капають колодязі чи свердловини. Саме у воді звідти фахівці й знайшли антиген вірусу гепатиту А. Щоправда, збудник виявляють точечно. Так у цій господі перехворіли практично всі, але воду визнали чистою.

Перехворіла на гепатит:
Пострадала семья, то есть я, двое детей и муж, маленький ребенок не пострадал. Сказали от воды, но у нас вода чистая, ничего не нашли. Откуда и сами не знаем. Сейчас дети нормально, бывает живот побаливает. Так в принципе нормально сейчас.

Жінка захворіла першою в родині. Після курсу лікування їх вже виписали додому. Про всяк випадок люди пробурили собі нову свердловину. Більшість місцевих давно сиру воду не п’ють і навіть посуд нею не миють.

Лідія Єгорівна, мешканка с. Андріївка:

С колодца идет вот отсюда и в кухню проходит вода, там набираю из крана, кран же. С крана набираю и кипячу, и чай и все с кипяченой воды.

Юлія, мешканка с. Андріївка:

Я знаю, в этом краю заболели все, ну, много кто поболел, а с нашего края туда ближе к выезду, не слышала. У нас фильтр стоит, у нас колонка, ну, и пытаемся кипятить, не грязную пить. И предлагают же прививки сделать.

В Андріївці майже 9,5 тисяч мешканців. Наразі захворіли 29 людей. З 17 осередків хвороби антиген вірусу виявили тільки в 4 пробах. Експерти припускають, що він пересувається підземними водними пластами.

Ольга Лешко, лікар-епідеміолог Харківського обласного лабораторного центру МОЗ України:

Якщо є нові випадки, ми досліджуємо воду – проводимо бактеріологічний, вірусологічні і санітарно-хімічні дослідження.

Спрогнозувати, коли спалах завершиться медики не можуть. Говорять про щонайменше кілька тижнів до морозів.Спрогнозувати, коли спалах завершиться медики не можуть. Говорять про щонайменше кілька тижнів до морозів.

Ніна Меркулова, доцент кафедри інфекційних хвороб ХНМУ:

Когда это закончится, трудно сказать, потому что это не только случилось в Балаклейском районе, везде, в любом месте, вы слышали, в Ровенской области и ровно. Как раз такой период, где имеет место сезонность.

Місцеві переконані, спалах гепатиту спричинило звалище по сусідству. Але звідки насправді взявся вірус, спеціалісти наразі не знають. Тривають лабораторні дослідження. І наголошують, вбити вірус гепатиту А може тільки кип’ятіння та дотримання правил гігієни. Адже форма А, хоча і найбільш легка серед інших видів жовтухи, легко передається у побуті чи через не помиті руки. Також від гепатиту А можна зробити щеплення.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.