Дивіться «ВІСТІ» на кабельному телеканалі “Трiолан.INFO”

Харків’янин Валентин Сипавін піднявся на Еверест із прапором, підписаним Президентом

Світовий рекордсмен, альпініст Валентин Сипавін уп’яте піднявся на Еверест. Це відбулося 19 травня. Сходження було дуже небезпечним, у інших командах були загиблі і зниклі безвісти.

На вершину сходила команда з 7 учасників, але сходження подолали 4.  Серед них Ярослав Самсоненко став наймолодшим українським сходжувачем на Еверест (чоловіку 23 роки + 1 день), до речі, він перший сумчанин, який досяг вершини.

Сипавін розгорнув на Евересті прапор України:

“Прапор України із підписом Президента на вершині світу!.. Ще ніколи не було в мене такого відповідального завдання. Коли в тебе, особливо в такі часи, прапор України, підписаний Верховним Головнокомандувачем ЗСУ. Це надихає, мотивуює, додає мега відповідальності і ні в якому разі не дозволяє з’явитися навіть думці “вниз”. Його не можна дати шерпі, не можна покласти в баул. Завжди із собою. Скажу по секрету, прапора було два. Один мені “на згадку” та на непередбачуваний випадок. Дякую за довіру. Прапори піднято. Завдання виконано”.

Цю експедицію на Еврест Сипавін назвав важкою:
“Сезон на Евересті був важкий. Холодно, погода так собі, вище 8000 перила криві та стан маршруту складніше, ніж 2 роки тому. Все це призвело до того, що переважна більшість клієнтів всіх компаній ходила довго та ночувала після сходження другу ніч на 8000. Це аномально. 15 загиблих та зниклих без вісті. Десятки поморожених, десятки рятувальних робіт вище 8000… Короче кажучи, жах. Скажу, що і мені експедиція далася нелегко”.

Поділитися

з питань співпраці (093) 813-75-44 vistinews.kh@gmail.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказуванні посилання на безпосередню адресу матеріалу і згадуванні назви visti.news. Матеріали з позначкою “реклама” публікуються на правах реклами, відповідальність за зміст несе рекламодавець. © Усі права захищені, 2023