Харків’янка судиться за компенсацію частки в бізнесі на суму в понад мільйон доларів

Вже декілька місяців як у харківських судах розглядається справа щодо заволодіння майном місцевого бізнесмена. При цьому під час судових розглядів екс-компаньйони підприємця, який є засновником ТОВ “Капро”, вивезли обладнання з його цехів. Далі про перебіг судових розглядів.

Східний апеляційний господарський суд продовжив розглядати апеляційну скаргу харків’янки Наталії Яшиш, котра не отримала компенсацію в мільйон доларів за відчуження частки в бізнесі. Перше засідання відбулося 26-го лютого. Нагадаємо, позивачка Наталія Яшиш звинувачує компанію “Афаліна” і підприємця Олену Татаринову в невиконанні зобов’язань. За словами її представників, у 2012 році жінка була виключена зі складу засновників фірми, за що повинна була протягом п’яти років отримати компенсацію в розмірі 1,1 мільйона доларів. На той момент фірма володіла нерухомим майном площею близько дев’ять тисяч квадратних метрів.

Однак друга сторона відмовилася виплачувати борг та відразу право власності на нерухоме майно компанії “Афаліна” перейшло до ТОВ “Консалт Прогрес Про”. До складу засновників даної фірми входить Олена Татаринова, а також відомий харківський підприємець і голова юридичної компанії “Легіон” Владислав Безрук. На думку позивача, саме вони отримали вигоду в результаті переділу власності підприємства.

Розпочався розгляд апеляційної скарги на рішення Господарського суду у справі за позовом Наталії Яшиш, яка оспорює свій вихід з ТОВ Афаліна, і укладений під впливом обману договір купівлі частки між нею та іншою учасницею ТОВ “Афаліна” Оленою Татаріновою. На переконання Наталії Яшиш вона має право на виплату частини майна товариства згідно угоди, укладеної угоди між нею і директором ТОВ “Афаліна”. Ця виплата мала бути здійснена до кінця 2017 року. Проте у 2018 році їй стало відомо, що вказана частина вартості майна їй не може бути виплачена. Така виплата заперечується нинішньою власницею товариства Оленою Татаріновою, яка вказує, що був укладений відповідний договір купівлі-продажу частки у статутному капіталі ТОВ “Афаліна” між нею та Наталією Яшиш, відповідно до якої свою частку остання продала за 187 грн. Станом на 2012 рік ТОВ “Афаліна” володіла цілісним майновим комплексом, однак відразу після того як у 2018 році Яшиш заявила про вимоги до Татарінової, вказане майно за фіктивними договорами, які зараз оскаржуються в іншому провадженні, все майно вибуло з ТОВ “Афаліна” і наразі є власністю іншого товариства, засновником якого також є Татарінова. Нами було заявлено клопотання про зупинення провадження по вказаній справі у зв’язку з тим, що наразі подано позовну заяву до суду, де оскаржуються події 2010 року і вирішується питання саме щодо входу Татарінової як учасника ТОВ “Афаліна”, оскільки, на наш погляд, були використані підроблені документи.

У судах вже було вирішено низку клопотань, які були заявлені як представниками позивача Наталії Яшич (цивільної дружини бізнесмена Ігоря Птаха), так і представниками відповідачів, зокрема Олени Татарінової.

Олена Татарінова, відповідач:

Я являюсь добросовестным покупателем, сделка была оформлена нотариально, в договоре четко указано финансовых претензий к покупателю не имею.

У п’ятницю, 1-го березня, відбувся розгляд чергової справи: були досліджені докази, які містяться у матеріалах справи, відбулися дебати сторін та оголошено рішення. Адвокати родини готуються до касації.

Олена Андрійко, адвокат позивача:

Після ознайомлення з даною постановою звичайно буде подана касаційна скарга, оскільки ми вважаємо, що Яшиш мала право на компенсацію вартості частини майна. Вона саме вийшла з товариства, проте не мала можливості укладати вказаний договір.

Юристи переконують, Яшиш має право на компенсацію. Тому в касації будуть вимагати скасувати договір відчуження частки у статутному капіталі товариства та поновлення прав жінки на виплату частини вартості майна ТОВ “Афаліна”.

За результатом розгляду суд апеляційної інстанції визнав законним договір про продаж частки учасника в товаристві за 187 гривень 50 копійок, майно якого оцінюється більш ніж у два мільйони доларів.

Залишити відповідь