Харків’ян запрошують на побачення з класикою (14.04)

Скрипаль з Австрії – Михайло Захаров, який зіграв одну з головних ролей в популярному виставі «365» театру “Прекрасні квіти”, знову виступить з МАСО «Слобожанський». У неділю 14 квітня в Театрально-концертному центрі (малий зал ХНАТОБ) відбудеться концерт «Побачення з класикою». Він стане першим виступом скрипаля з МАСО за час, що минув з моменту його навчання в музичній школі. У програмі – твори Шуберта, Моцарта і Глієра. За диригентським пультом – диригент Національної філармонії України Віталій Протасов.

Для скрипаля Михайла Захарова виступати в Харкові – це завжди щось особливе. З 2005 року Михайло, переможець цілого ряду міжнародних музичних конкурсів, живе в Австрії, але народився і зробив перші кроки в музиці він у Харкові. І хоча виступити в рідному місті вдається не часто, нарікає скрипаль – харківська публіка кожен його виступ зустрічає дуже тепло. Та й концерти в Харкові завжди яскраві та запам’ятовуються – стверджує музикант, особливо відзначаючи свою участь у виставі “365” театру “”Прекрасні Квіти”, резонансна прем’єра якої відбулася на сцені Харківського оперного театру в грудні 2016 року. У тому спектаклі Михайло вперше поєднав ролі соліста і актора.

У концерті «Побачення з класикою» скрипаль зіграє в супроводі МАСО «Слобожанський». Це буде його другий виступ з молодіжним колективом. Перший – відбувся багато років тому, коли ще учень Харківської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернат Михайло Захаров, вперше грав соло на скрипці у супроводі оркестру.

А ось диригент Національної філармонії України Віталій Протасов виступає з МАСО «Слобожанський» регулярно. Диригент стверджує, що йому подобається працювати з молоддю. Та й оркестранти вважають його одним з кращих диригентів з числа тих, з ким їм пощастило працювати. На думку лауреата міжнародних конкурсів, кларнетиста Владислава Петрика, Віталія Протасова, крім неабиякого диригентський таланту, відрізняє високий професіоналізм, а також скрупульозна робота з нотним текстом. А ось адміністраторку оркестру, альтистці Тетяні Жук, імпонує його інтелігентність, вміння передати музикантам свій творчий задум і тонке відчуття музики.

У першому відділенні концерту музиканти зіграють під керівництвом талановитого диригента увертюру

В італійському стилі» ре мажор, створену Францем Шубертом під враженнями від популярної на початку 19 століття музики італійського композитора Россіні та Концертне алегро для скрипки з оркестром соль мінор. Його автор – Рейнгольд Глієр, також відомий як талановитий диригент і педагог – наставник таких видатних вітчизняних композиторів, як Сергій Прокоф’єв, Левко Ревуцький, Борис Лятошинський та інші. А в другому відділенні прозвучить Симфонія №40 Вольфганга Амадея Моцарта. «Ця один з найбільш відомих і виконуваних творів композитора. – розповідає Віталій Протасов. – Всього Моцарт написав 41 симфонію, 39 в мажорній тональності і тільки 2 – в мінорній. І одна з них – сорокова.

Нагадаємо, що концерт «Побачення з класикою» відбудеться в Театрально-концертному центрі (малий зал ХНАТОБ) в неділю, 14 квітня, початок о 19:00. А наступний виступ МАСО «Слобожанський» відбудеться вже у вівторок, 16 квітня вже в Будинку Алчевських і почнеться він о 18:00. Це буде концерт «The voice of Spring («Голос весни»)», в якому разом з харківськими музикантами на сцену вийдуть оперні співаки з Китаю. У супроводі оркестру вони виконають арії з опер видатних європейських композиторів, китайські та українські пісні.

Придбати квитки на концерт можна:

  • в касі МАСО «Слобожанський», тел .: 706-17-16, адреса: вул. Жон Мироносиць, 13 (офіс оркестру).
  • Інтернет-білет
  • Кarabas.com

Ресурси МАСО «Слобожанський»

Довідка.
Михайло Захаров народився в Харкові. У віці 6 років почав займатися грою на скрипці. Протягом 1993-2002 років навчався в Харківській середній спеціальній музичній школі-інтернаті для обдарованих дітей. У 2005 році він переїхав до Австрії, де почав навчатись в Університеті музики і театрального мистецтва м. Грац (клас проф. Бориса Кушніра), який  закінчив в 2016 році з відзнакою. а. Учасник багатьох міжнародних музичних фестивалів, таких як 5-ий Фестиваль камерної музики в Ейлаті в Ізраїлі, “Adrzej Nikodemowicz czas i dzwiek” в Любліні (Польща) та “National Gallery Festival” в Єревані і Kharkiv Music Fest в Харкові. В якості соліста виступав з Харківським філармонічним оркестром, Національним одеським філармонічним оркестром, Dubrovnik Symphony Orchestra, Camerata Helvetica St. Gallen і іншими. Працював разом з такими всесвітньо відомими музикантами, як Борис Кушнір, Юліан Рахлін, Лідія Баіч, Микола Цнайдер, Нобукі Имаи, Олексій Ігудесман, Міхаела Мартін, Франц Хельмерсон, Міклош Переньї, Жерар Коссе і ін. Лауреат міжнародного конкурсу “Festival Bled” в Словенії (2008 рік). Переможець міжнародного конкурсу камерної музики імені Бетховена (Санкт-Пельтен, Австрія У 2012 од). Грає на скрипці італійського майстра Giovanni Pistucci 1910 року.

Залишити відповідь