Харків: Встановили пам’ятник Гулаку-Артемовському

Перший ректор-літератор Каразінського університету оберігатиме свої володіння. До 213-тої річниці найстарішого ВИШу країни в Саду Шевченка встановили пам’ятник Гулаку-Артемовському. Він був справжнім інтелігентом. Тому письменникові пасував фрак та циліндр. І саме так зобразили Гулака-Артемовського скульптори. Першими пам’ятник бачили журналісти Вісті Ньюс.

До 213-го дня народження ХНУ імені Каразіна встановили пам’ятник першому ректору-літератору Петру Гулаку-Артемовському.

Максим Стріха, заступник міністра освіти і науки України, член національної спілки письменників:

Він був не лишень автором “Пана та собаки”, тексти, які ми знаємо зі шкільної програми, він був автором дуже цікавих перекладів з Горація, з Міцкевича, з Гете. Він був автором текстів, які власне складають.. от разом з Шевченком перекладом Псалмів. Гулак Артемовський теж дуже добре перекладав Псалми, тексти, які фактично вважаються основою того, що зараз називають високий стиль сучасної української мови.

За роки існування університет вже встиг створити свою алею слави. Тут і Нобелівські лауреати Мечніков, Ландау та Кузнець, і Багалій з Ляпуновим, і сам Каразін.

Віль Бакіров, ректор ХНУ ім. В.Н. Каразіна:

Навколо університету є багато пам’ятників. Вони створені на пам’ять фізиків, біологів, економістів істориків, математиків. Є пам’ятник студбатівцям, студентам, які захищали нашу країну, наш народ і загинули під час війни. Але навколо університету не було ще пам’ятки літератору, поету.

Юрій Безхутрий, викладач, декан філологічного факультету ХНУ ім. Каразіна:

Коли студент бачить навколо себе постаті людей, які становлять славу країни, її культури, то він переймається, на мою думку, особливими почуттями отієї спадкоємності, тяглості традицій, яка дає можливість відчувати нерозривність поколінь.

Триметрового бронзового Гулака-Артемовського виливали рік. Автор говорить, що кінцевий вигляд пам’ятнику має цілу історію.

Олександр Рідний, скульптор:

Ректор вышел, как бы, из университета в сад отдохнуть, посидеть, подумать…

На відкриття пам’ятнику прийшли літератори, відомі випускники та меценати. Поета, прозаїка та Героя України Івана Драча нагородили званням почесного доктора наук.

Іван Драч письменник, Герой України:

Нещодавно мені присвоїли звання почесного доктора Київського університету, а я тепер дожив до Харківського університету. Бачите, яка доля, коли виключають когось, тоді все стелиться під ноги.

Серед тих, хто прийшов на відкриття і другокурсник Артур. Говорить, що поруч з Гулаком-Артемовським хотів би побачити ще й постаменти Олеся Гончара та архітектора Бориса Шрамко.

Артур Шманін, студент історичного факультету ХНУ ім. В. Н. Каразіна:

Это конечно же повлияет на самосознание студентов. Особенно на первокурсников, чтобы они ценили историю своего университета и более скрупулезно относились к памяти людей, которые развивали университет. И тем более, были первыми ректорами.

Пам’ятник Петру Гулаку-Артемовському встановили за рахунок благодійних внесків харків’ян та місцевих меценатів.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.