Харків: Волонтерський намет – законно чи ні? – думка поліції та мерії

Перепитії довкола волонтерського намету в Харкові продовжилися і в понеділок. Відбулося засідання виїзної тимчасової комісії Верховної Ради, на якій нардепи звернулися з офіційним запитом до поліції та прокуратури щодо ситуації довкола петицій і намету. Харківські правоохоронці також прокоментували ситуацію. У мерії ж позиція незмінна  наголошують, що намет встановлений незаконно. Далі думки сторін.

Валерій Сокуренко, начальник поліції Харківщини:

Активісти звернулися до міськради ще минулого року, у них є звернення і є дозвіл на проведення цієї акції, цього протесту з 1-го січня до 31-го грудня 2019 року. Заборонити цей протест може тільки суд. От якщо буде рішення суду, заборонить проведення цього протесту, це буде розглядатися в іншій площині це питання. А приписом комунальної служби знести цей намет неможливо. Це неправильно, і цього не буде допущено. Приписом можна знести той намет, де продають пиріжки або щось подібне. А протест може бути в різній формі. У тому числі і у вигляді намету.

Юрій Сидоренко, директор Департаменту у справах інформації та зв’язків з громадськістю Харківської міськради:

Чинним законодавством не передбачено встановлення наметів або інших якихось конструкцій для пікету. Якщо людина, яка проводить пікет, хоче влаштувати намет або якусь іншу конструкцію, для цього існує погоджувальна рада, на яку він має прийти, подати заявку та обговорити з місцевою владою місце, час, на який буде встановлено такий намет. Нічого з цього заявники не робили.  Зараз Департамент контролю запропонував добровільно демонтувати цей намет, якщо  ні, тоді питання виноситься на виконком.

Залишити відповідь