Харків: Відновити душу та тіло – безкоштовний реабілітаційний центр для військових і їхніх родин

Відновлювати душу та тіло, та врешті повертатися з війни. У Харкові працює безкоштовний реабілітаційний центр для військових і їхніх родин, як стало відомо Вісті Ньюс. Серед подібних закладів різниться комплексним підходом. Добробатівці, мобілізовані чи кадрові офіцери  для реабілітологів немає різниці, кому повертати здоров’я. За неповні 4 місяці тут вже допомогли 4 сотням чоловіків і жінок.

Три місяці в комі, перелом черепа, зламані ребра та травма правиці. Сергій Войцеховський пережив усе це у 2016 році. Доброволець “Азову” отримав поранення на Донеччині. Лікарі шанси вижити оцінювали у 20%.

Сергій Войцеховський, доброволець, проходить реабілітацію:

Ми в джипі їхали, я сидів у кузові. Кузов лопнув, мій бронежилет зачепився. І поки машина кувиркалася, мене отак-от кидало по сторонах. А потім кома, все таке і лікарня.

Харків’янин жартує  якось надурив смерть, але і через 3 роки потребує реабілітації. Основна увага на нерухому руку.

Сергій Войцеховський, доброволець, проходить реабілітацію:

Після того як зробили операцію з рукою, лікарі як сказали – дають час до 5 років. Кажуть, може, почне працювати.

22-річний хлопець зараз проходить посилену реабілітацію в Харкові. У приміщенні колишнього садочка відкрився новий центр допомоги військовим і їхнім родинам “Братерська цитадель”. Центр різниться від інших комплексним підходом. Тут йога, гіпнотерапевт і лікувальні фізнавантаження. У тому числі специфічна зарядка на “Правилі”.

Юрій Тригуб, реабілітолог:

Оборудование, которое, в первую очередь, идет на растягивание суставчиков, связок, ставит на место. Комплекс полностью  это и перевороты, это и растяжка, и вытяжка. И когда люди уже немножко получают реабилитацию, стабилизируются, тогда мы начинаем работать на арбитреках.

За 4 місяці роботи тут вже допомогли 3-м сотням реабілітантів. Долають наслідки бойових травм, і накопичену за час війни втому. Андрій тут після поранення.

Андрій, екс-боєць, проходить реабілітацію в центрі:

Травма была в плечевом отделе. Сейчас маленький дискомфорт остался. Был, конечно, больше.

Одразу кілька реабілітантів у центрі долають застарілі проблеми, які загострилися під час несення служби ще в АТО.

Валерій Турчин, екс-боєць, проходить реабілітацію:

Наприклад, Іловайськ коли був, я кожен день зранку просинаюсь – до лікарів. Вони мені укол колять. І це було протягом 2-х тижнів, вони вже кажуть  достатньо цього. Я встав вже нова людина. Я позбувся того болю, який переслідував мене.

Олег Овчаренко, екс-боєць, проходить реабілітацію:

15-20 минут тренировки на єтом тренажере заменяют час-полтора на железе. Всего лишь 15-20 минут. Потом по истечению времени чувствуешь себя гораздо легче.

Олександр, екс-боєць, проходить реабілітацію:

Травм таких не было в армии. У меня проблема была после бронежилета, получается, спина очень болела.

Третина реабілітантів відвідує психолога. Анастасія довгий час працювала у військовому шпиталі, тепер на ній групова та індивідуальна терапія в центрі. Декого доводиться забирати для сеансів з дому, а когось виручає гіпноз.

Анастасія Туманова, психолог, гіпнотерапевт:

В гипнозе мы помогаем им справляться с эмоциями. Мы их отправляем в те точки отсчета, из которых они приходили на войну. И поэтому проходит процесс более мягко и значительно быстрее. Безусловно, если есть посттравматический синдром, то одной гипнотерапией не обойдешься.

Усі процедури для бійців безкоштовні. Сюди ж можуть приходити за допомогою і цивільні люди. Сергій намагається приходити три рази на тиждень. Так не тільки відновлює руку, а і готується до боїв і Ігор Патріотів.

Залишити відповідь