Українською говорити модно. У Харкові стартував унікальний мовний проект #Побалакаємо. До клубу запрошують усіх, говорити будуть про все без обмежень, єдина умова – українською. Усе для того, аби на вулицях частіше лунала, як казав класик, солов’їна. З організаторами та першими відвідувачами поспілкувалися журналісти Вісті Ньюс:
Говорити українською – це престижно і природно, сказала п’ятірка харківських студентів. Хочуть, щоб рідна мова частіше лунала на вулицях міста. Тож і створили мовний клуб #Побалакаємо
Андрій Мусиновий, координатор проекту #Побалакаємо:
Я зі Львова особисто приїхав з такими стереотипами, що в Харкові українську мову не сприймають просто. І мене дуже здивувало те, спілкуючись з людьми, вони кажуть – ми б легко перейшли на українську мову. Просто нема середовища на це. І я побачив, що суспільство готове сприймати.
Усі розуміли, аби проект “вистрілив”, потрібен неординарний підхід. Жодних підручників, тільки розмови
Михайло Зиза координатор проекту #Побалакаємо:
Він буде проходити в неформальній обстановці. Не буде офіціозу, тобто кожен може вільно висловлювати свою думку і тема того заходу буде – “українська мова – це модно”. Кожен матиме можливість висловитися, будуть презентації, інколи будемо запрошувати спікерів, але назавжди, щоб це було збалансовано.
Старт проекту дав Сергій Жадан. Письменник показав 13-ти країнам світу, що таке Україна і українське.
Сергій Жадан, письменник:
Наші громадяни знають державну мову на рівні кращому, ніж нам здається. Інша річ, що вони часто не використовують свої знання, часто не говорять державною мовою з різних причин. Знову ж таки припускаю, що більшість випадків – це не причини якогось ідеологічного характеру, не якогось політичного характеру. Скоріше людина не наважується, людина не може перейти цей психологічний бар’єр, людині не вистачає середовища.
Середовище працює і клуб це вже довів. Російськомовний Максим Розенфельд переходить на українську.
Максим Розенфельд культурний діяч:
І я соромлюсь якості своєї української мови. Але мені здається, що це взагалі не має бути проблемою. Вона не має бути якоюсь догмою і це не має бути спрогнозовано, популяризовано. Це має бути природним процесом.
За скільки можна перейти з російської на українську #Побалакаємо зрозуміють за кілька занять. Але проект вже зацікавив харків’ян. На першу зустріч прийшла майже сотня людей. Це студенти, науковці, викладачі, та навіть пенсіонери.
Олексій відвідувач, пенсіонер:
Я вважаю, хто хоче, той найде можливість, час і бажання. Саме основне – це бажання вивчити.
Мовний клуб відкритий для всіх. Перша зустріч відбудеться 29 листопада у Харківській академії лідерства.
Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.