Дивіться «ВІСТІ» на кабельному телеканалі “Трiолан.INFO”

Харків: у відновлений після російських обстрілів будинок на Героїв Харкова вже підключили газ. Як було до і є зараз

Ще влітку цей будинок на Героїв Харкова був отаким: із чорними обпалинами заввишки в кілька поверхів. 2 під’їзди були зруйновані із 6-го по 9-й. Зараз у відновленому домі вже монтують газові труби в квартирах, на які так чекали мешканці. Як повертали до життя розбитий війною дім – далі.

Дім на Героїв Харкова в перші дні повномасштабного вторгнення росії через їхні обстріли горів кілька разів. Одна з пожеж, згадують місцеві, тривала кілька днів поспіль – доїхати до мікрорайону Обрій, що став практично лінією оборони міста і був під постійними обстрілами, було дуже складно. У багатопід’їздний дім прилітало кілька разів.

Юрій Сердюк, мешканець будинку:

Ми коли сиділи в цьому бомбосховищі, там же газову трубу перебило, пожежа була. І ми з цього підвалу у той нас евакуйовували.

У менш пошкоджені під’їзди цього будинку люди почали повертатися ще наприкінці весни. Але 6-й і 5-й під’їзди будівельникам довелося відновлювати на рівні кількох поверхів. Цей дім почали повертати до життя у вересні. Роботи тривали кілька місяців. Будівельникам довелося розбирати пошкоджені поверхи до вцілілих конструкцій і надбудовувати дім наново. Такий підхід вирішили застосовувати до частини пошкоджених панельних будівель. Проєкт відновлення, наголошують архітектори, для типових споруд має бути виключно індивідуальним – цього вимагає безпека. Отак у жовтні виглядали квартири в розбитих під’їздах.

Сергій Денисенко, виконроб:

Сюда, в эту квартиру был прилет, влетел снаряд, разрушило несущую стену, повередило. Установили рамки, подпорки, вытянули на домкратах. Сейчас готовим каркасы, возвращаем несущую стену.

А це вже дім на початку лютого 23-г року. У кінці січня до робіт у відновленому будинку заступили вже фахівці АТ «Харківміськгазу». Мережу довелося монтувати з нуля. Пожежа і влучання снарядів тут знищили все.

Олександр Круглоліков, електрогазозварник 5 розряду:

Сначала был демонтаж старых, тех, которые были покручены от пожара. За неделю мы восстановили 6 стояков.

Це вже неперший будинок, в якому після капітального відновлення спеціалісти «Харківміськгаз» монтують наново газову мережу. У планах такі ж роботи ще на низці об’єктів міста.

У будинку ж на Героїв Харкова нині ззовні про невщухаючі обстріли лютого і березня нагадують забиті плитами деякі вибиті вікна.

Ганна Черненко, Володимир Павлов. Вісті

Поділитися

з питань співпраці (093) 813-75-44 vistinews.kh@gmail.com

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказуванні посилання на безпосередню адресу матеріалу і згадуванні назви visti.news. Матеріали з позначкою “реклама” публікуються на правах реклами, відповідальність за зміст несе рекламодавець. © Усі права захищені, 2023