Харків: справа Зайцева-Дронов – по 10 років в’язниці та 8 млн компенсації потерпілим

Суд Харкова дав Зайцевій і Дронову максимальне покарання – по 10 років в’язниці та призначив компенсувати всі матеріальні позови потерпілих, як стало відомо Вісті Ньюс. А це близько 8 млн гривень. Зайцева свого вироку не чула, їй стало зле під час засідання. Дронов же вже заявив про подання апеляції. Нагадаємо, аварія сталася ще в жовтні 17-го року і вбила 6 перехожих.

зайцева, дронов, дтп, вирок, новости харькова, новини ХарковаРік і 4 місяці родина Берченків ходила до суду. Вони втратили в аварії на Сумській молодшу доньку. На фінальному засіданні поруч із ними старша дитина – Оксана. ДТП забрало в неї не тільки сестру, а і чоловіка. До вироку родина просто немає сил говорити. Мовчки заходять до переповненої судової зали.

Почути вирок прийшли більшість постраждалих, громадські активісти, городяни. Понад дві години суддя Віктор Попрас зачитує матеріали справи, і в решті районний суд ставить крапку у найбільш резонансній за останні кілька років аварії Харкова. Обом водіям дає максимально можливий термін ув’язнення.

Віктор Попрас, суддя Київського районного суду:

Призначити покарання у вигляді 10 років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк 3 роки.

Також засуджені мають сплатити всі позови родинам, а це сукупно 7 млн 900 тис. грн. Для Дронова сума більше ще на 800 тисяч.

Щоправда, Олена Зайцева вироку не почула. Дівчину вже на першій годині слухання вивели з зали, їй стало зле.

Геннадій Дронов вироком засмучений. Відповідає небагатослівно. Водій Фольксваген Туарег за час слухання вину не визнав, хоче повного виправдання.

Геннадій Дронов, обвинувачений:

Чтоб общество успокоилось, дали такой вирок: потерпевшие, пострадавшие.

Найближчим часом чоловік подаватиме апеляцію. Його захист називає вирок судді несправедливим і вибірковим. Це стосується взятих до уваги експертиз і свідчень.

Сергій Перепелиця, адвокат Дронова:

Для мене незрозуміло, яка швидкість все-таки була автомобілів. Якщо суд сказав, що дніпровська експертиза є допустимим доказом, чому не використовуються положення цієї експертизи.

Натомість, чи будуть оскаржувати рішення суду, адвокати Зайцевої ще не знають. Дівчині останні слова судді передали.

Юлія Козир, адвокат Зайцевої:

Я думаю, що жодна особа не готова до такого вироку. Вирок дуже суровий. Однак я повторююсь, це очікувано.

Більшість потерпілих родин просто не вірили в те, що водії отримають найсуворіше можливе покарання.

Людмила Фабрис, втратила в аварії доньку та онуку:

Двоякое было чувство. Но победа за нами как бы!

Світлана Вінниченко, мати загиблого в аварії:

Ми це пережили, ми змогли. Я щось не думала, що я зможу їздити на засідання. Я не очікувала від себе. Змогли. Добились.

У цей же час частина потерпілих налаштована на те, що вироки ще треба буде відстояти в апеляції. А присуджені компенсації зуміти забрати.

Оксана Євтєєва, постраждала в аварії:

Впереди еще апелляции и кассационный суд. Это еще не конец. Поэтому это один этап и все.

Ні про яку радість від того, що вирок є і він максимальний у сім’ї Берченків навіть не говорять. Повноцінно радіти вони не можуть вже рік і 4 місяці – з вечора коли машини вбили їхніх близьких.

Ігор Берченко, батько загиблої в аварії:

Меня спрашивают, вы довольны приговором. А чем я должен быть доволен? Тем, что наших детей нет? То, что наша дочь, у нее нет мужа. Она инвалид второй группы. Довольны, что нашей дочки нет, Дианочки? У нее 3 сентября должна была быть свадьба. Чем мы должны быть довольны?! Суд вынес справедливый приговор.

Строк відбування покарання для водіїв почався у той день, коли їх заарештували. Для Олени Зайцевої це 18 жовтня 17-го року, для Геннадія Дронова – це 8 листопада.

Залишити відповідь