Дивіться «ВІСТІ» на кабельному телеканалі “Трiолан.INFO”

Харків: Сергія Юдаєва визнали винним і звільнили

Сергій Юдаєв, якого називають одним із лідерів харківського антимайдану, вийшов на свободу, як стало відомо Вісті Ньюс.  6 листопада у Київському райсуді Харкова чоловіку оголосили вирок – 8 років позбавлення волі. Проте учасник штурму Харківської облдержадміністрації та нападу на редакцію телеканалу АТН був звільнений. Він пішов із зали суду за амністією. На лаві підсудних разом із Юдаєвим знаходилися ще троє, їх засудили до 5 років, але з випробувальним терміном у 3 роки.

6-го листопада у Київському райсуді тільки з другої спроби змогли оголосити вирок Сергію Юдаєву. Будівлю двічі мінували. Вперше за 10 хвилин до початку засідання на 102 зателефонували й повідомили про вибухівку. За 3 години марних пошуків до зали все ж завели підсудного. О 15.24 – новий дзвінок. На цей раз, не зважаючи на мінування, засідання не зупиняють, і суддя оголошує вирок – 8 років позбавлення волі.

Світлана Шмадченко, суддя Київського райсуду м. Харкова:
Обвинуваченому Юдаєву максимального строку позбавлення волі, оскільки вважає, що саме таке покарання є необхідним та достатнім для виправлення обвинуваченого та попередження вчинення ним нових злочинів.

Сергія Юдаєва, одного з так званих лідерів руської весни, визнали винним у масових заворушеннях під час захоплення будівлі Харківської облдержадміністрації сепаратистами та хуліганстві в редакції опозиційного тоді телеканалу АТН. Усе це відбувалося в Харкові у буремну весну 2014 року. Будівлю ХОДА звільнили 8-го квітня, того дня силовики затримали 65 осіб. Їм інкримінували спільну статтю “масові заворушення”, тож судові розгляди призначили не індивідуально, а групам людей.
Разом із Юдаєвим на лаві підсудних протягом 3,5 років були ще троє – Олег Крутов, Сергій Гапонов і Денис Левченко. Вони отримують менший термін – 5-ти років і звільнені від покарання з випробувальним терміном 3 роки.
Не зважаючи на вирок – 8 років, Юдаєва не ув’язнюють.

Сергій Юдаєв, обвинувачений у масових заворушеннях:
Мне сказали, что вещи вернут, я свободен и все. Дайте мне скорую! Вызовите скорую помощь сюда.

У вечір понеділка Сергій Юдаєв лишає залу суду. Причина – амністія.

Віта Дубовік, прес-секретар прокуратури Харківської області:
Ми отримали максимальний вирок, як того і вимагала прокуратура – 8 років позбавлення волі. Однак, врахувавши його відбуте покарання в СІЗО, що він перебував у слідчому ізоляторі на стадії досудового розслідування та розгляду справи у суді, крім того, застосувавши до нього закон Савченко. СУД застосував до обвинуваченого закон про амністію.

У прокуратурі наголосили, апеляції щодо Юдаєва подати не зможуть. Це заборонене законом. Щодо інших трьох – чи буде оскарження поки вирішують.
Адвокат Юдаєва двічі викликав швидку своєму підзахисному, напередодні він повідомив, що Юдаєва побили.
Цікаво, що перебуваючи в СІЗО, Сергій Юдаєв отримав громадянство Росії, і не визнав себе винним.

Поділитися

з питань співпраці (093) 813-75-44 vistinews.kh@gmail.com

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказуванні посилання на безпосередню адресу матеріалу і згадуванні назви visti.news. Матеріали з позначкою “реклама” публікуються на правах реклами, відповідальність за зміст несе рекламодавець. © Усі права захищені, 2023