Харків прийняв вертеп-фест – яскравий етнічний фестиваль пройшов вже вчетверте

Народна традиція, яка перетворилася на яскравий різдвяний карнавал. Півтори тисячі колядників із двох десятків міст України пройшли Харковом. Колядки співали і під гуцульські трембіти, і під зірками, зробленими на Донбасі. А одну з найвідоміших українських пісень стала буквально міжнародним хором – «Нову радість» виконали одразу в 5-ти країнах світу.

Ой, радуйся, земле, син божий народився

Ось така яскрава річка колядників розтеклася центром Харкова. Вже четвертий рік поспіль сюди приїжджають сотні людей із десятків міст України.

Ми з Івано-Франківська.
Запоріжжя.
Зачепилівка – Харківщина.
Місто Охтирка! Прапор бачите?
Місто Мерефа.

Вертеп-фест із колись камерної акції виріс у масштабний карнавал на півтори тисячі учасників. 2 дні поспіль вертепи співають у лікарнях, супермаркетах, парках, бібліотеках, для дітей і військових.

Олена Рофе-Бекетова, організаторка всеукраїнського параду вертепів:
Це об’єднання в Харкові всієї України. Ми разом! Нам разом тепліше, веселіше, разом ми відчуваємо свою силу, разом ми відчуваємо, що ми всі є одна країна, одна Україна.

Співоча колона підхоплює навіть тих, хто просто йшов повз. Бо такого колориту, зібраного в одній площині, більше й не знайти. Тут лунають трембіти гуцульського десанту.

Іван, колядник із Прикарпаття:
Зараз ми приїхали з Луганщини, у вас колядуємо і їдемо на Донеччину.

А далі під різдвяною зіркою з козою пританцьовує вертеп із Лисичанська, що на Луганщині.

Марія, колядниця з Лисичанська:
Її співають бабулі акапельно без супроводу, а ми її перетворили в дійство, трохи доповнили, щоб вас звеселяти.

Очолили фест харківські пластуни. Щороку готують новий сучасний варіант стародавньої традиції.

Ірина, керівниця пластового вертепу з Харкова:
Ми з мамами підготували вертеп за сценарієм Сашка Лірника, який є автором Пекельної хоругви. Є традиційні персонажі: ангели, чорти, цар Ірод, пастушки, царі і так само беруть участь російські солдати на службі у царя Ірода.

Крапку у фестивалі вже за традицією колядники ставлять міжнародним хором. «Нову радість» в одну мить підхоплюють 53 міста і кілька країн. Хоча ще 3 роки тому колядку разом співали лиш Харків, Львів, Краматорськ.

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.