Харків проти насильства над жінками

25 листопада у світі проголошене Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства над жінками. Таке рішення прийняла Генеральна Асамблея ООН, як стало відомо Вісті Ньюс. Наругу над жінками та дівчатами, утиски їхніх прав – наразі це найбільш розповсюджена форма дискримінації у світі. З огляду на це, наступні 16 днів останнього місяця осені присвячені проблемам гендерної нерівності. В Україні також відбудеться низка суспільно-культурних акцій щодо цього. Старт щорічній кампанії дали флешмобом «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства в Україні».

165 тисяч заяв від жінок про сімейне насильство над ними. Це офіційна статистика в Україні за рік. І це тільки ті, хто наважився сказати про проблеми вголос. Соціологи говорять, що цю кількість треба помножити на 5, щоб картина вийшла реальною. І ще одна цифра – півтори тисячі жінок щорічно помирає від родинного насильства. З огляду на проблеми, що існують в Україні долучилися до Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок.

Ірина Луценко, представниця Президента України у Верховній Раді:
Ця дата відзначається з 80-тих років, коли 3-є сестер у Домініканській Республіці було по-звірячому вбито. Керівником їхнім був тоді Тутельйо, їхній тоталітарний керівник. Вони їхали до своїх чоловіків, не доїхали до тюрми, їх просто по-звірячому вбили. З тих часів вся планета відзначає цей день, і починаються “16 днів” до 10 грудня, це День прав людини. Теж відзначається на всій планеті. І це 16 днів, направлених на те, щоб по всьому світі люди піднімали питання “насильства в сім’ї”, “насильства і зґвалтування, які відбуваються під час війни, під час збройних конфліктів”, “насильства економічного, психологічного” над жінками, над старшим поколінням, над дітьми.

Від 25 листопада почалася міжнародна кампанія «16 днів Активізму проти гендерно обумовленого насильства в Україні». Її мета також як і у спільної заяви, ініційованої Офісом Ради Європи – привернення уваги до гендерної нерівності в усіх її проявах. Зокрема, припинення всіх форм дискримінації, засудження стереотипів, забезпечення захисту жертв насильства, заклик до України ратифікувати Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству, більш відомої як “Стамбульська конвенція”.
У 16 містах країни напередодні 25 листопада пройшли символічні флешмоби. Городяни розкрили помаранчеві парасольки або вдягли на себе щось кольору сонця.
Помаранчевий колір символізує відразу від насильства. Помаранчевий колір – є втіленням прагнення до майбутнього, яке буде вільним від насильства щодо жінок та дівчат.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації:
Шановні харків’яни, я дякую всім, хто доєднався до цієї акції, і каже своє рішуче “ні” насильству над жінками. Ми з вами розуміємо, що ця проблема в Україні є. Але наша головна сила в тому, що ми її не замовчуємо. Рівні права для кожного – у першу чергу, це безпека, безпека у власній сім’ї. Ми з вами долучилися до міжнародної акції. Разом із нами тисячі і тисячі людей.

Аби змінити ситуацію в суспільстві, наразі в українському парламенті на розгляді 2 законопроекти: підготовлений до другого читання проект “про запобігання та протидію домашньому насильству”, також має бути розглянутий проект, яким “криміналізується домашнє насильство”.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.