Харків: Пожежа в УІПА виникла під час проведення ремонтних робіт

Пожежу в Українській інженерно-педагогічній академії загасили тільки наступного дня, о 7-й ранку п’ятниці, як стало відомо Вісті Ньюс. Корпус № 4 палав із третьої дня четверга. Вогонь пошкодив 1 320 кв м. Нагадаємо, будівлі в навчальному закладі є історичною пам’яткою, розташовані поруч із колишнім палацом губернатора. Приміщення є хімічним корпусом першої будівлі Харківського університету початку 19 століття.

Вогонь на 1 320 кв м. У Харкові змогли загасити пожежу в Українській інженерно-педагогічній академії тільки о 7 ранку п’ятниці. Від повідомлення про загоряння до ліквідації минуло 16 годин. Пожежі надали найвищий рівень складності.

Ігор Лупандін, помічник начальника ГУ ДСНС України в Харківській області:
Це старовинна будівля, внутрішні перекриття вони у більшій своїй частині дерев’яні з порожнинами. Це є проблема для гасіння, бо вогонь розповсюджується за всіма напрямками.

Академія розташовується в будівлі, яка є пам’яткою національного значення 19 століття. Обласні чиновники говорять, що нещодавно зафіксували певні порушення щодо експлуатації корпусів навчального закладу, згідно з законом будь-які роботи в УІПА мають бути погоджені з Міністерством культури.

Олександр Костін, начальник відділу охорони нерухомої спадщини Управління культури та туризму:
У деяких аудиторіях були проведені ремонти, потім у нас є підозра, що оця прибудова з західного боку, що вона була повністю зруйнована, а потім повністю відбудована без відповідних погоджень.

На пожежі працювали понад 150 бійців особового складу ДСНС. Також до гасіння пожежі були залучені курсанти Національного університету цивільного захисту України. Один із фахівців 35-річний чоловік постраждав. Наразі його стан здоров’я задовільний.

Ігор Лупандін, помічник начальника ГУ ДСНС України в Харківській області:
Надана медична допомога нашому співробітнику – у нього тепловий удар. Йому медична служба надала допомогу.

Причина виникнення пожежі та сума збитків наразі встановлюються. У поліції через пожежу почали слідство.

Ірина Мусієнко, прес-офіцер Шевченківського відділу поліції:
За даним фактом відкрите кримінальне провадження за ст. 270 ч. 1 ККУ, це порушення правил пожежної безпеки, які встановлені законодавством. Слідчі дії тривають. Говорити про версії на даний час не будемо, тому що призначений ряд експертиз.

На місці події поліцейські встановили, що на даху двоповерхової адміністративної будівлі навчального закладу займання сталося під час проведення ремонтних робіт.

Вісті Ньюс. Новини. Харків&Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

bigmir)net TOP 100